Počet obětí bouře Sandy se blíží stovce. Mrtvých stále přibývá


			Počet obětí bouře Sandy se blíží stovce. Mrtvých stále přibývá
2.11.2012 Živly

Sandy připravila na severoamerickém kontinentu o život nejméně 96 lidí, píše v pátek server UPI.com. Záchranáři v zaplavených oblastech prohledávají dům po domu a kromě přeživších z řad lidí, kteří nechtěli nebo už nestihli odejít do bezpečí, nacházejí těla obětí bouře.

Lidé na severovýchodě Spojených států se naplno pustili do odstraňování škod, které Sandy, jež jako hurikán drtila i Karibik, způsobila. V New Yorku byla částečně obnovena veřejná doprava, v omezeném provozu jsou i letiště J. F. Kennedyho a La Guardia. V nejlidnatějším americkém městě jsou však podle CNN stále statisíce lidí bez elektřiny a na celém území postiženém bouří jich je kolem čtyř milionů. Obnova dodávek bude trvat podle úřadů ještě několik dní. Na newyorském Manhattanu by dodávky energie mohly být obnoveny v sobotu.

Lidé v zasažených regionech se také potýkají s nedostatkem paliva. Prakticky u každé fungující pumpy jsou dlouhé fronty. Amerika se tak vrátila do období ropné krize v 70. letech minulého století.

Z úderu bouře se pomalu vzpamatovává i newyorské sídlo OSN. Kvůli Sandy v budově vypukl poměrně rozsáhlý požár a voda zaplavila suterén budovy. Vichřice provázející bouři strhla také plastovou plachtu nad klenbou budovy Valného shromáždění.

Sandy, která se ve čtvrtek nad severoamerickou pevninou již rozpadla, se ještě jako hurikán přehnala také přes Karibik. Tam připravila o život sedm desítek lidí. Obnova poničených karibských oblastí však na rozdíl od USA velmi vázne.

tn.cz

Zdroj: tn.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS