Teroristický útok z Bostonu ovlivní ceny pojištění pro případ terorismu


			Teroristický útok z Bostonu ovlivní ceny pojištění pro případ terorismu
17.4.2013 Zahraničí

Bombový útok, k němuž došlo v průběhu maratonského běhu v americkém Bostonu, lze považovat za první úspěšný teroristický útok v USA od 11. září 2001. Může mít proto dopad na trh a ceny pojištění pro případ terorismu.

Gordon Woo, specializující se na matematické aspekty modelů pojištění katastrofických rizik pro Risk Management Solutions uvedl, že bostonský bombový útok bude mít bezesporu cenový dopad na pojištění, které kryje nebezpečí, že akce bude ukončena z důvodu terorismu. "Taková hrozba tu byla vždy od 11. září, což je část rizik, kterým čelíme v moderní době všichni," říká Woo.

Nicméně bombový výbuch v Bostonu, který zabil nejméně tři lidi a zranil více než 140 dalších, potvrzuje teorii, že nelze úplně zabránit podobným výtržnostem. Je to také vůbec první útok na velkou sportovní události od 11. září a Woo věří, že pojišťovny budou velmi ostražité. Woo dodává, že události jako Bostonský maraton jsou velmi zranitelné právě kvůli jejich rozsahu. Ví se, že teroristé budou vždy hledat slabou stránku v oblasti bezpečnosti." Newyorčanům se proto neustále připomíná: „Když něco vidíš – tak něco řekni“.

Ale klíč k zabezpečení takových akcí není být v bezpečí na ulici nebo na stadionu - spiklenci se musí předem zavřít, zdůrazňuje Woo, který je hlavním architektem modelu rizika terorismu. Ten je založen na tom, co Woo nazývá "právo na život“.

Asi 90 procent teroristických spiknutí od 11. září se naštěstí podařilo vypátrat a zabránit jim. Woo říká, že čím více lidí je zapojeno do spiknutí, tím větší je šance, že bude zachycena jejich komunikace a spiknutí bude prozrazeno. "Avšak i v západních zemích, které disponují těmi nejúčinnějšími a dobře financovanými protiteroristickými službami, je lov na osamělého vlka-teroristu mimořádně obtížný," dodal Woo .

Bude zajímavé sledovat, co se teď bude dít, protože jde o první útok po 11. září 2001. Některé události v Bostonu již byly zrušeny: profesionální hokej a profesionální basketbalové utkání.


PropertyCasualty360

Zdroj: PropertyCasualty360

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články