Kroupy nebo vichřice? Letošní živly za sebou nechávají škody za půl miliardy


			Kroupy nebo vichřice? Letošní živly za sebou nechávají škody za půl miliardy
7.10.2019 Škody, Pojistný trh

Allianz pojišťovna zaplatí každoročně svým klientům stovky milionů korun za živly, které zasáhnou jejich domy, auta a podniky. Celkově v letošním roce poškodily zatím přes 13 tisíc klientů, jejichž škoda se vyšplhala na 538 milionů korun. 

Nejčastější příčinou těchto pojistných událostí letošního roku byly vichřice a kroupy, které mají více než 65% podíl na letošních kalamitách. Začalo to Eberhardem, který odnesl nebo poničil nejednu střechu či vozidlo a pokračovalo řadou lokálních bouřek, které doprovázelo silné krupobití.

Škody z krupobití a vichřice za devět měsíců roku 2019 ohlásilo Allianz 8500 klientů ve výši 200 milionů korun. Přes 1700 lidí se však na pojišťovnu obrátilo kvůli pojistným událostem, které souvisely s přepětím, téměř 900 se potýkalo s atmosférickými srážkami a 750 ohlásilo škodu vzniklou pod tíhou sněhu.


Mohlo by vás zajímat: Českou ekonomikou se šíří pesimismus. Za dva roky bude hůř!


Zatímco v roce 2016 sužovalo 8764 klientů Allianz pojišťovny zejména krupobití, v následujících dvou letech to byly hlavně vichřice a letos se k nim znovu přidaly kroupy. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu.

Výsledkem letošních živlů je mnoho zdevastovaných střešních krytin, spadlých stromů na domy, auta a kůlny, popadaných plotů a rozbitých skleníků. Ojedinělé nebylo ale ani poškozené lešení, zničená omítka, zahradní nábytek a ulítlé trampolíny.

Ve spojitosti se záplavami šlo především o vytopené sklepy a několik řidičů, kteří nabourali kvůli aquaplaninku. Netradiční pojistnou událost nahlásil Allianz klient, kterému orkán Eberhard sebral ze zahrady kurník s exotickými slepicemi.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články