Solvency II by měla vylepšit firemní risk management


			Solvency II by měla vylepšit firemní risk management
7.7.2010 Legislativa

Pojišťovny, které zavedou principy Evropské komise s názvem Solvency II, mají šanci současně s tím vylepšit svůj firemní risk management. Tvrdí se to v nové zprávě ratingové agentury Standard & Poor´s (S&P).

V analýze s názvem "Solvency II by mohla evropským pojišťovnám vylepšit jejich risk management, pokud přijmou bez výhrad toto opatření". S&P tvrdí, že pojišťovny, které toto opatření implementují v celém rozsahu, budou pravděpodobně směřovat k takovému podnikovému risk managementu, který bude podle kritérií S&P hodnocen jako velmi silný.

S&P je názoru, že požadavky na risk management, které vyžaduje Solvency II a jež by měly začít platit v roce 2013, jsou pozitivní pro celé pojišťovnictví. Agentura S&P hodnotí práci risk managementu v pojišťovnách od října 2005 a očekává, že schopnosti těchto odborníků pomohou pojišťovnám lépe řídit jejich rizikový profil a zlepšit tak jejich výkonnost.

"Celé pojišťovací odvětví pravděpodobně uskuteční výrazné změny pro to, aby risk management dosáhl compliance," uvedl úvěrový analytik S&P Miroslav Petkov. Dodal, že v případě, kdy ratingové agentury odhalí nedostatky, pak pojišťovnám hrozí, že jim tyto agentury nařídí, aby si z důvodu zvýšení solventnosti opatřily dodatečný finanční kapitál.

Insurance Times

 

Share/Bookmark

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články