Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven

Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven

IČO: 07462425

Sídlo: Elišky Krásnohorské 135/7
110 00 Josefov, Praha 1

Telefon: +(420) 602 273 096

Web: http://www.ombudsmancap.cz/


Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú. je jedním ze subjektů pověřených Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů. Specializuje se na oblast neživotního pojištění. Kancelář ombudsmana České asociace pojištoven z.ú. není určena k řešení spotřebitelských sporů v oblasti pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (tzv. „povinné ručení“).

Spory jsou bohužel součástí každé oblasti života – my ale věříme, že je lze řešit smírně a dosáhnout tak řešení uspokojivého pro obě strany. Nabízíme neformální a nenákladnou alternativu řešení sporů.

Zároveň doufáme, že Kancelář ombudsmana České asociace pojišťoven z.ú. přispěje k rozvoji alternativ k soudnímu řešení civilních sporů na české i evropské úrovni.

Každý spor je unikátní a má pro každého jiné důsledky, proto volíme individuální přístup k nalezení řešení. V takovém pojetí vidíme velkou perspektivu a věříme, že pro Vás bude příjemnější variantou v případě vzniku sporu s pojišťovnou nebo pojišťovacím zprostředkovatelem. Tuto činnost vykonáváme v souladu s evropským a českým právním řádem i se zásadami mimosoudního řešení sporů.

Související články