UNIQA pojišťovna, a.s.

UNIQA pojišťovna, a.s.

IČO: 49 24 04 80

Sídlo: Evropská 136
160 12  Praha 6

Telefon: 488 125 125

Web: http://www.uniqa.cz/


UNIQA pojišťovna vyvíjí své aktivity na českém pojistném trhu již od roku 1993. Jako univerzální pojišťovna nabízí kompletní paletu pojistných produktů pro občany i korporátní klienty. V portfoliu měla koncem loňského roku více než milion pojistných smluv. Podle objemu pojistného figuruje aktuálně mezi pěti nejsilnějšími pojišťovnami v ČR (na Slovensku drží pozici čtyřky).

V roce 2021 dokončila fúzi se společnostmi AXA ohlášenou loni v únoru. Značka AXA opustila trh ČR i SR a všechny entity zastřešuje brand UNIQA. Z pojišťovny se stala mezinárodní finanční skupina pokrývající komplexní finanční služby v oblasti pojištění, penzí, investic, stavebního spoření i půjček. Na českém a slovenském trhu obsluhuje na 3 miliony klientů.

UNIQA investiční společnosti jako součásti skupiny svěřilo své prostředky do podílových fondů už na 176 000 klientů v ČR a SR. Objem majetku v podílových fondech pod správou UNIQA investiční společnosti je nyní bezmála 17 miliard korun. UNIQA penzijní společnost má v ČR podíl bezmála 10 % a dvě penzijní společnosti působící na Slovensku více než 25 %.

Česko-slovenská finanční skupina UNIQA je součástí mezinárodního koncernu UNIQA Insurance Group, který je aktivní na 18 evropských trzích, zaměstnává na 22 000 pracovníků a obsluhuje aktuálně více než 15,5 milionu klientů. Klíčovým regionem pro jeho aktivity jsou rakouský trh a střední Evropa.

Související články