STARR EUROPE INSURANCE Ltd.

STARR EUROPE INSURANCE Ltd.

IČO: 09016295

Sídlo: Starr Underwriting Agents Limited
Burzovní palác
Rybná 682/14
Praha 1

Web: http://www.starrcompanies.com/


Starr Companies je celosvětově užívaným marketingovým označením pro služby nabízené v oblasti pojištění, asistenčních služeb a dceřiných společností Starr International Company, Inc., a investiční společnosti C.V. Starr & Co., Inc.

Historie sahá až do roku 1919, kdy byla společnost založena obchodníkem Corneliem Vander Starrem. Prezidentem a CEO Starr Companies je pan Maurice R. Greenberg.

Starr patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic a nabízí pojištění odpovědnosti, leteckých rizik, majetku či politických rizik, pojištění odpovědnosti managementu D&O nebo profesní odpovědnosti, pojištění škod na životním prostředí, stavební a montážní pojištění a mnoho dalších pojistných řešení například v oblasti důlního, chemického a petrochemického průmyslu. Součástí produktového portfolia je také cestovní nebo úrazové pojištění.

Starr Companies za rok 2020 vykázala hrubé předepsané pojistné ve výši 7,1 miliardy USD, s celkovými aktivy téměř 27 miliard USD a vlastním kapitálem více než 10 miliard USD.

V roce 2016 se společnost rozhodla expandovat do střední a východní Evropy. Od listopadu 2017 je přítomna v České republice.

Starr International (Europe) Limited je držitelem ratingu A od ratingové agentury A.M. Best a je zapsána v rejstříku regulovaných subjektů ČNB.

Více informací o společnosti naleznete na oficiálních webových stránkách www.starrcompanies.com

Související články