Luděk Menčík se stane ředitelem české pobočky STARR EUROPE INSURANCE Ltd.


			Luděk Menčík se stane ředitelem české pobočky STARR EUROPE INSURANCE Ltd.

Česká pobočka pojišťovny STARR EUROPE INSURANCE Ltd. bude mít nového ředitele. Zdeňka Prchlíka vystřídá od 1. února. 2022 Luděk Menčík, který doposud působil jako Senior Key Account Manager v úseku pro makléřský obchod pojišťovny Allianz.

Starr Companies je celosvětově užívaným marketingovým označením pro služby nabízené v oblasti pojištění, asistenčních služeb a dceřiných společností Starr International Company, Inc., a investiční společnosti C.V. Starr & Co., Inc. Starr patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic.


Mohlo by vás zajímat: Jan Matoušek: Pojišťovny nejsou jen měšcem. Musí být i partnerem


„Pojišťovna Starr má ve světě více než 100letou historii a v ČR působí od roku 2017. Nabídka našich služeb zahrnuje všechny základní druhy neživotního pojištění a našimi klienty jsou převážně velké průmyslové podniky. Zaměřujeme se na pojištění odpovědnosti, leteckých rizik, majetku či politických rizik, pojištění odpovědnosti managementu D&O nebo profesní odpovědnosti, pojištění škod na životním prostředí, stavební a montážní pojištění a mnoho dalších pojistných řešení například v oblasti důlního, chemického a petrochemického průmyslu. Součástí produktového portfolia je také cestovní nebo úrazové pojištění. V současné době pozorujeme snížení apetitu některých českých pojišťoven upisovat rizika tzv. těžkého průmyslu, a právě v této oblasti vidím jednu z příležitostí dalšího rozvoje české pobočky STARR EUROPE INSURANCE,“ uvedl ke svému jmenování Luděk Menčík.


Mohlo by vás zajímat: Škody způsobené extrémy počasí překročily v roce 2021 hranici 105 mld. $


Historie společnosti Starr Companies sahá až do roku 1919, kdy byla společnost založena obchodníkem Corneliem Vander Starrem. Starr Companies aktuálně vykazuje hrubé předepsané pojistné ve výši 7,1 miliardy USD, s celkovými aktivy téměř 27 miliard USD a vlastním kapitálem 10 miliard USD. V roce 2016 se společnost rozhodla expandovat do střední a východní Evropy. Od listopadu 2017 je přítomna v České republice. Starr International (Europe) Limited je držitelem ratingu A od ratingové agentury A.M. Best a je zapsána v rejstříku regulovaných subjektů ČNB. Prezidentem a CEO Starr Companies je pan Maurice R. Greenberg a v České republice její pobočku doposud vedl Zděnek Prchlík, který předtím sedm let působil na manažerských a vedoucích pozicích ve společnosti AIG a před svým nástupem do AIG pracoval téměř osm let v České pojišťovně na pozicích zaměřených na spolupráci s korporátními klienty.


Mohlo by vás zajímat: Aon: Svět rizik se změnil. Jaká jsou ta nejzásadnější?


Luděk Menčík vystudoval VŠE v Praze, fakultu řízení. Mezi lety 1987 a 1992 působil v České pojišťovně, nejprve jako upisovatel rizik, poté na pozici vedoucího obchodního oddělení. V roce 1992 byl zakládajícím členem MARSH, společnosti poskytující specializované služby v oblasti zprostředkování pojištění a řízení rizik. Do roku 1999 zde působil na pozici obchodního ředitele. Mezi lety 1999 a 2009 zastával vedoucí funkce ve společnosti AIG pojišťovna, nejprve jako obchodní ředitel, poté od roku 2001 jako generální ředitel. Od roku 2009 působil jako generální ředitel MARSH. V roce 2015 získal v rámci této společnosti funkci Head of Placement pro region Rakousko, střední a východní Evropa. V roce 2016 pak přijal pozici Key Account Manager v úseku pro makléřský obchod Allianz pojišťovny. Luděk Menčík je ženatý, má 2 syny a k jeho zálibám patří cestování, literatura faktu a sport, včetně aktivních pokusů hrát golf.

Luděk Menčík je také úplně prvním nositelem titulu Osobnost pojistného trhu za rok 2003, který se uděluje v rámci ankety Pojišťovna roku organizované Asociací českých pojišťovacích makléřů. Tento titul náleží tomu, kdo se významně zasloužil o rozvoj pojišťovnictví v České republice či přispěl k posílení prestiže pojišťovacích zprostředkovatelů nebo se jiným mimořádným počinem zapsal do historie českého pojistného trhu.


Mohlo by vás zajímat: Lukáš Kovanda: Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice?


„V letošním roce si připomenu 35 let nepřetržitého působení v pojišťovnictví. Za tu dobu jsem vystřídal několik rolí. Byl jsem upisovatelem neživotního pojištění, obchodníkem u makléře i v pojišťovně a měl jsem také možnost řídit jak makléřskou firmu, tak i pojišťovnu. A tak bych mohl nerudovsky zvolat „vším jsem byl rád“.  Myslím si, že právě teď nastala pro mne ta správná příležitost zúročit nabyté zkušenosti v práci pro špičkovou světovou pojišťovnu a přispět k jejímu rozvoji v České republice,“ uzavřel Luděk Menčík.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články