Luděk Menčík

Luděk Menčík

Funkce: Ředitel české pobočky pojišťovny STARR EUROPE INSURANCE

Ing. Luděk Menčík vystudoval VŠE v Praze, fakultu řízení. Mezi lety 1987 a 1992 působil v České pojišťovně, nejprve jako upisovatel rizik, poté na pozici vedoucího obchodního oddělení. V roce 1992 byl zakládajícím členem MARSH, s.r.o., společnosti poskytující specializované služby v oblasti zprostředkování pojištění a řízení rizik.

Do roku 1999 zde působil na pozici obchodního ředitele. Mezi lety 1999 a 2009 zastával vedoucí funkce ve společnosti AIG pojišťovna a.s., nejprve jako obchodní ředitel, poté od roku 2001 jako generální ředitel. Od roku od roku 2009 do 2015 působil jako generální ředitel MARSH, s.r.o.

V roce 2015 z postu generálního ředitele Marsh s.r.o.odešel a získal funkci Head of Placement pro region Rakousko, střední a východní Evropa.

V roce 2017 přijal pozici Key Account Manager v úseku pro makléřský obchod Allianz pojišťovny.

Od února roku 2022  pak působí jako ředitel české pobočky pojišťovny STARR EUROPE INSURANCE, která patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic a nabízí pojištění odpovědnosti, leteckých rizik, majetku či politických rizik, pojištění odpovědnosti managementu D&O nebo profesní odpovědnosti, pojištění škod na životním prostředí, stavební a montážní pojištění a mnoho dalších pojistných řešení například v oblasti důlního, chemického a petrochemického průmyslu.

Luděk Menčík je ženatý, má 2 syny a k jeho zálibám patří cestování, literatura faktu a sport, včetně aktivních pokusů hrát golf. Nikdy nezapomene zdůraznit, že jeho velkým hobby je i jeho práce.

LinkedIn profil

Související články