Skupina Starr Companies je plně připravena na důsledky Brexitu


			Skupina Starr Companies je plně připravena na důsledky Brexitu
8.7.2019 Tiskové zprávy

Společnost Starr Europe Insurance Limited byla založena 15. března 2018 pod registračním číslem C 85380 a je regulována Maltským úřadem pro finanční služby (MFSA). Dne 16. října 2018 obdržela Starr Europe Insurance Limited povolení MFSA k výkonu pojišťovací a zajišťovací činnosti.

Ratingová agentura A.M. Best přidělila 27. listopadu 2018 této nově vzniklé entitě ve skupině Starr Companies rating A se stabilním výhledem. Starr je tedy tímto krokem plně připraven na plánovaný Brexit a Starr Europe Insurance Limited navazuje na působení Starr International Europe Limited nejen v regionu střední a východní Evropy.

„Jsme rádi, že jsme tímto krokem zajistili pro naše klienty a obchodní partnery kontinuitu v poskytování našich služeb po Brexitu. Přestože stále není zcela jasné, jaké konkrétní důsledky Brexit přinese, můžeme s klidem říci, že naše působení bude tímto krokem úspěšně pokračovat prakticky beze změny,“ říká Zdeněk Prchlík, Country manager pro Českou republiku.


Mohlo by vás zajímat: Zpráva o finanční stabilitě: Jak dopadly pojišťovny v testu ČNB?


Starr Europe Insurance Limited pracuje se základním kapitálem ve výši EUR 42.825.000 (v přepočtu 1,1 miliardy Kč) a čerpá výhody z dohody Capital Maintenance Agreement se společností Starr Insurance & Reinsurance Limited patřící do skupiny Starr, která poskytuje garance, že bude Starr Europe Insurance Limited vždy schopna dostát svým závazkům.

V těchto dnech byla založena pobočka na Slovensku, v Nizozemí a Norsku, další země, jako např. Česká republika nebo Maďarsko, budou následovat. Od 1.7. 2019 budou tedy nové smlouvy a obnovy stávajících smluv uzavírány již prostřednictvím této nově zřízené entity.


Mohlo by vás zajímat: Evropská centrální banka: Jaký bude hospodářský a měnový vývoj?


Starr Europe Insurance Limited je nově zřízenou společností patřící do skupiny Starr Companies. Starr Companies je celosvětově užívaným marketingovým označením pro služby nabízené v oblasti pojištění, asistenčních služeb a dceřiných společností Starr International Company, Inc., a investiční společnosti C.V. Starr & Co., Inc. Hrubé předepsané pojistné skupiny Starr Companies ke konci roku 2018 činilo 4,4 miliardy USD s celkovými aktivy přes 20 miliard USD. Více informací je k dispozici na webových stránkách www.starrcompanies.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články