Renata Mrázová

Renata Mrázová

Funkce: Personální ředitelka Home Credit Group B. V.

Renata Mrázová je od 1. května 2019 novou personální ředitelkou Home Credit Group B. V. (HCG BV). Do skupiny Home Credit z pozice personální ředitelky skupiny NN, jedné z největších pojišťoven a správců majetku v Holandsku (dříve součást ING).

V rámci skupiny ING působila od roku 2000, kdy se poprvé stala finanční ředitelkou. Po krátké odbočce v letech 2005 až 2007, během které zakládala a vedla Direct pojišťovnu a věnovala se rodinné firmě, se roku 2009 opět vrátila do ING. Pod jejím vedením v roce 2012 získala ING Pojišťovna v prestižní anketě Hospodářských novin tituly Nejlepší pojišťovna roku a Klientsky nejpřívětivější pojišťovna roku. Od roku 2015 pracuje v NN pojišťovně na pozici Head of HR.

Renata Mrázová se velmi dobře se orientuje ve finančním sektoru a má bohaté zkušenosti v oblasti personálního řízení, financí a obecného managementu. Renata Angažuje se v projektech, které podporují zastoupení žen v manažerských pozicích. Je např. členkou správní rady Odyssey, působí také jako mentorka v programu Equilibrum Britské obchodní komory. Je členkou Rady časopisu Business Woman či rady Prague Leadership Institute. Navíc je aktivní v projektu Minerva21 a je členkou ČMA v rámci Klubu manažerek. Zastává také roli ambasadorky projektu Mentoring začínajících učitelů a je velmi aktivní v oblasti společenské odpovědnosti.

Pravidelně se umisťuje v žebříčcích nejvlivnějších žen, naposledy na prvním místě prestižní ankety TOP 25 žen českého byznysu, kde byla oceněna také jako jedna z Nejúspěšnějších žen za posledních 10 let.

Časopis Forbes Renatu Mrázovou často uvádí na seznamu 25 nejvlivnějších žen české podnikatelské sféry. Je autorkou předmluvy českého překladu populární knihy Opřete se do toho. Ženy, práce a vůle uspět, kterou napsala provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová. Je také spoluautorkou chystané ilustrované knihy pro děti Velké ženy z malé země, která vypráví příběhy významných žen z historie i současnosti českých zemí. 

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Svoji kariéru začala v roce 1995 ve švédské farmaceutické společnosti Astra, kde např. koordinovala fúzi s britskou společností Zeneca.

Renata Mrázová svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, má dvě dcery. Jejím největším koníčkem je cestování a malování, kterému se věnuje již od dětství. Zajímá se o historii umění a architekturu. Je nadšenou lyžařkou, ráda jezdí na kole a na bruslích.

Hovoří plynně anglicky a částečně holandsky a rusky.

Související články