Pojišťovna Starr. Nový hráč na regionálním trhu


			Pojišťovna Starr. Nový hráč na regionálním trhu
13.11.2017 Pojistný trh

Americká pojišťovna Starr Companies („Starr“), která patří mezi největší světové poskytovatele průmyslového pojištění a prozatím působila zejména na americkém, australském a asijském trhu a ve Velké Británii, se rozhodla zahájit svou činnost i v dalších evropských zemích. Momentálně už v Evropě působí mimo Velkou Británii prostřednictvím regionálních zastoupení ve Švýcarsku, Nizozemí a na Slovensku.

V České republice bude aktuálně působit prostřednictvím svého východoevropského regionálního centra registrovaného na Slovensku a zastupovat ji na českém trhu bude Zdeněk Prchlík, který doposud působil jako obchodní ředitel americké pojišťovny AIG a po jejím prodeji kanadské skupině Fairfax také pojišťovny Colonnade, a nově bude řídit obchodní aktivity pojišťovny Starr v regionu východní Evropy na pozici obchodní ředitel pro region východní Evropy.


Mohlo by vás zajímat: Unikátní žebříček: Největší světové zajišťovny 2016


„Přeji Zdeňkovi hodně úspěchů na jeho novém působišti a těším se na vzájemnou spolupráci. Rádi bychom využili jeho dlouholeté zkušenosti v oboru k etablování se nejen na českém, ale i východoevropském trhu, kde stále vidíme obrovský potenciál. V Zdeňkovi získáváme cenného člena regionálního vedení našich obchodních operací,“ říká Ivan Loula, který v pojišťovně Starr působí na pozici ředitele pro region východní Evropy. 

Ke konci roku 2015 vykázala Starr hrubé předepsané pojistné ve výši 4 mld. dolarů s celkovými aktivy ve výši 16,6 mld. dolarů. Starr se zaměřuje na poskytování neživotního a průmyslového pojištění, zejména pak na pojištění majetku, odpovědnosti, finančních rizik nebo úrazové a cestovní pojištění. Prezidentem Starr je Maurice R. Greenberg. 

Více informací je k dispozici ZDE.

Zdroj: Starr Companies

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články