Ivan Loula: Starr využívá autorizaci londýnských upisovatelů


			Ivan Loula: Starr využívá autorizaci londýnských upisovatelů
11.7.2018 Spektrum

Pojišťovna Starr patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic a nabízí pojištění odpovědnosti, leteckých rizik, majetku či politických rizik, pojištění odpovědnosti managementu D&O. Věnuje se také profesní odpovědnosti, pojištění škod na životním prostředí, stavebnímu a montážnímu pojištění. Působí také v oblasti důlního, chemického a petrochemického průmyslu. Součástí produktového portfolia je i cestovní nebo úrazové pojištění. Ředitele pro východní Evropu, Ivana Louly, jsme se zeptali, jak hodnotí začátek působení pojišťovny na východoevropském trhu.

Koho si pod značkou Starr Companies můžeme představit?

Starr Companies je celosvětově užívaným marketingovým označením pro služby nabízené v oblasti pojištění, asistenčních služeb a dceřiných společností Starr International Company, Inc., a investiční společnosti C.V. Starr & Co., Inc. Starr patří k největším světovým poskytovatelům neživotního pojištění a investic a v České republice i dalších východoevropských zemích zastupujeme jeho součást – pojišťovnu Starr International (Europe) Limited, která je již v seznamu regulovaných subjektů České národní banky.


Mohlo by vás zajímat: Vývoj povinného ručení. Problémy přetrvávají!


Jak dlouho působíte na východoevropském trhu?

Jsme pojistitelem, který oslaví příští rok sto let svého působení. Samozřejmě tradičními trhy pro Starr byly v historii zejména Spojené státy americké, nicméně dlouhodobě Starr působila i v dalších zemích amerického, asijského a australského kontinentu. V Evropě to dlouhou dobu byla jen Velká Británie.

Aktuálně jsme tak velmi rádi, že jsme u toho, když se působnost Starr rozšiřuje i do dalších evropských zemí, včetně České republiky nebo Slovenska. Na Slovensku jsme reálně zahájili činnost v květnu loňského roku, v České republice působíme od listopadu a k 1. červnu jsme začali působit také v Maďarsku.

Na Slovensku už pobočka je, plánujete i pobočky v dalších zemích?

Kromě slovenské pobočky se intenzivně připravuje otevření české a hned po ukončení fáze náběhu se plánuje otevření pobočky v každé další zemi regionu.


Mohlo by vás zajímat: ČKP: Počet pojištěných vozidel přesáhl 8 milionů


Jaké byly první měsíce zde v regionu?

První měsíce byly v obou zemích zejména o vybudování důvěry, že vstupujeme na trhy s cílem dlouhodobého působení. Bylo také nutné ukázat, v čem spočívají naše výhody, co přinášíme na trh nového a v jakých oblastech chceme být pro makléře a klienty významným partnerem. Intenzivně jsme s našimi partnery komunikovali potřeby klientů v segmentu citlivém na rychlost a kvalitu poskytované služby.

Už za těch prvních několik měsíců jsme dokázali identifikovat řadu oblastí, ve kterých můžeme být pro naše partnery přidanou hodnotou, a postupně se je snažíme rozvíjet a pracovat na dalších. Snažíme se být flexibilní, co se týká pojistných podmínek či snahy najít řešení i ve zdánlivě neřešitelných situacích. Jsme proto velice rádi, že jsme už v tak krátkém čase dokázali přesvědčit silná makléřství o výhodách spolupráce s námi, stejně tak i tom, že se v řadě situací stáváme první volbou pro jimi nabízená komplexní řešení.


Mohlo by vás zajímat: Zneužil Agrofert PGRLF? Podle České pirátské strany ano


V čem vidíte vaši nejvýznamnější přidanou hodnotu nebo výhody?

Věřím, a dokazují to už první měsíce našeho působení zde, že můžeme přinést něco, co zde chybí, případně vhodně doplnit to, co už zde na trhu je.  Významnou výhodou je autorizace v rámci majetkových nebo odpovědnostních krytí, která je identická s autorizací londýnských upisovatelů. StarrProto dokážeme významně zkrátit čas stanovení parametrů nabídky, a zefektivnit tak proces úpisu i v komplikovaných případech, například v oblasti chemického nebo petrochemického průmyslu. 

Dále bychom rádi zmínili možnost akceptace makléřských pojistných podmínek. Je to běžný standard na londýnském trhu a rádi bychom v tomto směru napomohli dalšímu rozvoji pojistného trhu v této oblasti.  Klíčovým výhodou je také minimalizace interní konkurence. Působíme jako regionální společnost a pracujeme na společném cíli. Proto můžeme nabídnout komplexní řešení také pro klienty, kteří působí v regionu ve více zemích, z jednoho místa.

Zastupujete britského pojistitele, připravujete se na dopady Brexitu?

Na důsledky Brexitu jsme samozřejmě připraveni. Vše bude záviset na tom, jak se dále vyvinou jednání mezi zástupci Velké Británie a Evropské unie. Detailní informace budou samozřejmě včas zveřejněny.


Mohlo by vás zajímat: Co přináší nové ZETEO2 pro pojištění majetku a odpovědnosti?


Co plánujete v nejbližších měsících?

Cíle jsou samozřejmě ambiciózní a na nás zde v regionu je, abychom je naplnili.  Neplánujeme ale nic převratného, jen poctivou práci, podpořenou kvalitními produkty a odborností našich zaměstnanců.

Jak zvládáte administrativu nebo řešení pojistných událostí?

Správa a likvidace jsou řešeny přímo na úrovni regionu. Co se týče podpůrných činností, tak máme  odpovídající zabezpečení z Londýna. Máme ve svém portfoliu už i klienty, kde řešíme vysokofrekvenční škody, a ověřili jsme, že tento model bez problémů funguje.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články