Dominik Štros

Dominik Štros

Funkce: Generální ředitel Colonnade Insurance

Mgr. Dominik Štros absolvoval s vyznamenáním Moskevský státní institut mezinárodních vztahů (MGIMO) v roce 1991. Ve stejném roce ukončil roční stipendijní pobyt na Právnické fakultě Univerzity ve francouzském Poitiers a šestitýdenní kurz mezinárodního práva u Mezinárodního soudního dvora OSN v holandském Haagu.

Na základě nostrifikace vysokoškolského studia ukončeného v zahraničí Právnickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze mu bylo v roce 1992 přiznáno právo užívat titul Magistr práv.

Svoji profesní dráhu v pojišťovnictví zahájil Dominik Štros v roce 1992 nástupem do nově otevřené pobočky globálního pojišťovacího makléře Marsh & McLennan v Praze.

V průběhu více než 19 let své kariéry v Marsh působil Mgr. Štros na nejrůznějších pozicích včetně pětiletého pobytu v evropské centrále v Bruselu, ze které vedl servisni týmy a byl osobně zodpovědný za řízení rizik a správu pojištění firemních klientů v nejrůznějších zemích střední a východní Evropy, Pobaltí a Ruska.

V letech 2002 až 2009 byl Dominik Štros jednatelem a generálním ředitelem Marsh v České republice. Jeho poslední odpovědnost zahrnovala prodejní aktivty v ČR a rozvoj obchodu v oblastech fúzí a akvizic, PPP a infrastruktury v rámci celého regionu střední a východní Evropy.

Od ledna 2012 řídil Dominik Štros českou pobočku pojišťovny QBE. A byl také členem dozorčí rady Nadačního fondu pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví.

Aktuálně je Dominik Štros ředitelem Colonnade Insurance

Kromě toho, že se Mgr. Štros věnuje publikační činnosti v oblasti pojišťovnictví v českých médiích, působil též aktivně několik let v prezídiu Asociace českých pojišťovacích makléřů a v letech 2008-2009 v dozorčí radě Nadačního fondu pro podporování vzdělávání v pojišťovnictví.

Dominik Štros hovoří plynně anglicky, francouzsky, německy, rusky a rumunsky.

Colonnade Insurance

LinkedIn profil

Související články