Euler Hermes Čescob nabízí pojištění záruk


			Euler Hermes Čescob nabízí pojištění záruk
17.7.2008 Pojistný trh

Úvěrová pojišťovna Euler Hermes Čescob uvádí na trh nový produkt – pojištění záruk. Toto nové pojištění přijde ke slovu zejména ve stavebnictví, kde jsou nejrůznější typy záruk ze strany dodavatelů odběrateli požadovány nejčastěji. „Předpokládáme, že pro tento typ pojistky je právě nyní ta nejvhodnější doba, protože i k nám už doléhají ozvuky americké hypoteční krize. Projevují se právě na větším důrazu na záruky různých typů a také menší ochotě bank k úvěrování,“ komentuje nový produkt Július Kudla, ředitel pojišťovny, s tím, že jeho vývoj si vyžádal relativně mnoho času, protože jde o pojistku poměrně složitou.

Podstatou pojištění záruk je převzetí závazků, které z nich vyplývají, pojišťovnou. Odběratelé stavebních prací dnes standardně vyžadují různé záruky, nejčastěji jde o záruku při podávání nabídky do soutěže či tzv. zádržně, tj. pozastavená částka z plateb, kterou se odběratel jistí proti závadám po dobu záruční lhůty. Tyto i další záruky lze nahradit pojištěním, které platební riziko z nich vyplývající přenáší na pojišťovnu. Značnou výhodou této pojistky je mj. eliminace dopadů záruk do platební a úvěrové bilance dodavatele, resp. pojištěného, což mu usnadňuje jakákoli jednání s finančními institucemi.

„Cena tohoto pojištění se těžko definuje nějak paušálně, záleží na velikosti zakázky a především na bonitě společnosti, která se pojišťuje. Jiné pojistné bude mít dejme tomu Skanska, jiné menší firma s krátkou historií, ta samozřejmě zaplatí více. Obecně lze říci, že pojistné se pohybuje do 1 % ročně z hodnoty záruky,“ komentuje nový produkt pojišťovny Euler Hermes Čescob její obchodní ředitel Hynek Rasocha.

Zdroj: Euler Hermes

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články