Allianz nabízí nové on-line pojištění vozidel


			Allianz nabízí nové on-line pojištění vozidel
15.5.2013 Produkty

Allianz pojišťovna rozšířila svoji nabídku autopojištění a zároveň inovovala pojištění vozu sjednávaného přes internet. Přestože opustila v loňském roce internetové srovnávače, rozhodně nechtěla opustit tento prodejní kanál. Její odpovědí je online produkt iAuto. Klienti nyní mohou na stránkách www.allianzdirect.cz využívat zcela nové a uživatelsky velmi intuitivní prostředí pro sjednání pojištění svého vozu. Nové on-line pojištění vozidel je postaveno na základním a velmi jednoduchém principu: „Platím jen za to, co skutečně potřebuji“. Nový produkt je stoprocentní skládačkou – k povinnému ručení si klient může sjednat libovolné připojištění, které potřebuje, a pokud je nepotřebuje, tak je nesjedná.

Dalším cílem této změny bylo zjednodušení sjednání autopojištění s důrazem na využití nových technologií používaných na portálech určených pro rychlou komunikaci s klienty. „Klient má například okamžitou možnost zjistit si svůj dosavadní bezeškodní průběh v povinném ručení a okamžitě jej využít při sjednávání smlouvy. Novinkou je také stejný počátek pojištění s okamžikem akceptace návrhu pojistné smlouvy. Klient je tak pojištěn hned a nemusí čekat do následujícího dne,“ vysvětluje Karel Platl, vedoucí oddělení podpory prodeje úseku pojištění vozidel Allianz.

„Snažili jsme se o zpřehlednění naší produktové nabídky a její zpřístupnění klientovi, aby nepotřeboval vysvětlení, který z několika balíčků pojištění si má vybrat. Ale aby si optimální produkt dokázal sestavit sám,“ doplňuje ředitel úseku pojištění vozidel Pavel Prokš.

Základ nabídky tvoří povinné ručení a všechna ostatní pojistná rizika (pojištění živelních událostí, havarijní pojištění, pojištění skel vozidla, odcizení apod.) si klient vybírá postupně až do chvíle, než dosáhne požadovaného rozsahu pojištění. „Popis každého pojistného rizika je jasně na internetu uveden a ze zákazníka se tak na malou chvíli stává odborník na pojištění, který je schopen si rozsah pojištění stanovit i bez profesionální pomoci. Záleží jen na jeho volbě,“ doplňuje Pavel Prokš.

Řešení tu najde každý majitel vozidla – například pojištění GAP pro nová auta, ale i levnou ochranu pro ta starší pěti let. Zatímco jiné produkty nabízejí nejvýhodnější cenu jen při platbě ročně nebo pololetně, iAuto umožní platit i měsíčně bez přirážky. Pro každého klienta je jednodušší každý měsíc zaplatit například 300 Kč než ročně 3600 Kč. Inovativnost iAuta spočívá i v tom, že pojištění lze sjednat jak on-line, tak po telefonu, ale i u poradců Allianz pojišťovny. Například klient si udělá nabídku on-line, nakonfiguruje si pojištění, ale nakonec je může sjednat u poradce, pokud bude potřebovat radu. Vzhledem k velkému rozsahu nápověd a doporučených částek, však maximálně zjednodušují sjednání pojištění.

„S čím se budou moci klienti na stránkách www.allianzdirect.cz dále setkat, jsou kampaně zaměřené na různé skupiny vozidel a klientů. Vyplatí se tak stránky sledovat průběžně a pokud klienta nezaujme nabídka hned napoprvé, je možné, že příště bude ušita přímo jemu na míru,“ láká M. Podávka.


5+1 hlavních výhod Allianz iAuto:

100% skládačka - „Platím jen za to, co potřebuji“

Možnost platit měsíčně bez navýšení podobně jako účty za telefon, elektřinu…

POV s nejlevnějším, nebo i maximálním limitem a přímou likvidací

Dvě výhodné varianty havarijního pojištění pro starší auta

Pro nová auta pojištění GAP, což lze on-line pouze u Allianz

+1 Zaručená a dlouhodobá kvalita likvidace škod u Allianz pojišťovny.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články