Jedete na hory? Cestovní pojištění vám může ušetřit spoustu peněz


			Jedete na hory? Cestovní pojištění vám může ušetřit spoustu peněz
8.11.2010 Produkty

Tak kam to bude letos? Jizerky, Tatry nebo snad Alpy? Předtím, než se začnete oddávat adrenalinu při sjíždění strmých svahů, věnujte trochu pozornosti kromě vaší výbavy i svému bezpečí. Kromě běžného bezpečnostního vybavení věnujte dostatek pozornosti i výběru cestovního pojištění.

Snad každý se letos v zimě plánuje vydat na hory. Debatuje se o nejlepších destinacích, nejlepších lyžích, nejluxusnějších destinacích. Málokdo si však připouští, že zimní dovolená může mít i jinou, méně příjemnou podobu. Horská služba každoročně řeší početné úrazy, často i s tragickými následky.

Zranění v zahraničí může stát stovky tisíc korun

Velmi nepříjemná situace nastává, pokud dojde k úrazu při dovolené v zahraničí. Pokud si vy nebo vaši blízcí zlomí nohu v rakouských alpách, zaplatíte nejen ošetření a pobyt v nemocnici, ale i transport vrtulníkem a v nejhorším případě i repatriaci. Cena za takovýto úraz se tak může snadno vyšplhat až do statisíců. Pokud vezmeme v úvahu, že každoročně nahlásí Češi přibližně tři tisíce úrazů v zahraničí, dojdeme k astronomickým cifrám.

Je také zajímavé, k jakým úrazům při zimním sportování nejčastěji dochází:

  • Stálicí mezi nejčastějšími úrazy jsou zlomeniny.

  • Jenom na českých horách dojde každou zimu k bezmála 6 000 fraktur.

  • Mezi závažnější úrazy patří nejrůznější poranění hlavy.

  • Paradoxně však nejčastější příčinou smrti při lyžování je – infarkt. Odborníci to vysvětlují tím, že lyžař špatně odhadne své schopnosti a zdravotní stav.

Pojištění může ušetřit miliony

Pokud chcete těmto nepříjemnostem předejít, sjednejte si cestovní pojištění od Generali.

Cestovní pojištění zpravidla pokrývá výdaje na léčbu, pobyt ve zdravotnických zařízeních a repatriaci, stejně jako asistenční služby nebo náklady na opatrovníka. Zároveň však snadno můžete svou pojistku rozšířit i na škody způsobené zrušením zájezdu nebo například připojištění pracovní cesty. Velmi populární je i pojištění sportovního vybavení, například lyží.

Zdroj: Generali Pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS