Osobnosti vzpomínají na Viktora Tegelhoffa


			Osobnosti vzpomínají na Viktora Tegelhoffa

Profesionalita, důkladnost, serióznost. Ale i jednoduše lidskost. Tak vzpomínají jeho kolegové z branže na Viktora Tegelhoffa. Pátého prosince s ním proběhlo poslední rozloučení.

V pátek 2.prosince nás nečekaně opustil Ing. Viktor Tegelhoff, dlouholetý profesionál na slovenském pojistném trhu. Pracoval ve vrcholovém managementu slovenských poboček velkých mezinárodních pojišťoven GERLING, HDI a Mitsui Sumitomo, byl Osobností SIBAF®. Jak si na něj vzpomínají známé osobnosti v pojišťovnictví a čím si je získal?

 

Martin Sinčák, člen prezidia České asociace zprostředkovatelů v pojišťovnictví (SAPS), organizátor SIBAF®

Na pana Tegelhoffa vzpomínám jako na člověka s velkou chutí a elánem pro práci upisovatele. Vzpomínám si na osobní setkání, na kterých i na úkor svého času byl ochoten se podělit o své zkušenosti z oblasti pojištění odpovědnosti za škodu. Jsem rád, že jsem ho jako odborníka zažil a i jeho přičiněním jsem získal poznatky, které se jinak než lety zkušeností získat nedají. Děkuji, pane Tegelhoffe!

 

Oliver Borko, managing director Assure, člen prezidia České asociace zprostředkovatelů v pojišťovnictví (SAPS), organizátor SIBAF®

Jak vzpomínáte na dlouholetého profesionála na pojistném trhu Viktora Tegelhoffa?

Stále tomu nemohu uvěřit, mám pocit, že máme stále nedopovězené diskuse s otevřeným koncem a různými tématy. Vzpomínám si na naše úplně první setkání. Přišli jsme do pojišťovny podepsat smlouvu o spolupráci, vyzařoval z něj takový anglický klid, nadhled. Po celou dobu spolupráce profesionálně vysvětloval úskalí krytí odpovědnosti za škodu a podporoval každou aktivitu ve vzdělávání odpovědnosti za škodu. Dnes vím, že to byl ikonou odbornosti v oblasti pojištění průmyslu a odpovědnosti za škodu.

 

Na co kladl v rámci své práce v pojišťovnictví důraz a co pro něj bylo prioritní?

Vždy nabízel v rámci našich žádosti pro klienty komplexní pojistné krytí a měl rád, když se v rámci krytí porovnávalo porovnatelné. Pokud někdo působí 15 let a více let v oblasti pojištění průmyslu na Slovensku, pravděpodobně musel pana Tegelhoffa potkat.

 

Uveďte nějaký zajímavý moment, zážitek či setkání s ním, na které si vzpomínáte.

Když jsem ho uváděl do síně osobností SIBAF® ocenění v roce 2011, řekl jsem malý příběh.

Poprvé jsem jméno Viktor Tegelhoff slyšel v roce 1991, když mi můj otec v Prievidzi hovořil o slavném československém fotbalistovi, který v tom roce zemřel. "Můj otec mi kdysi říkal o jeho otci, a já po dnešním eventu budu mému otci vyprávět o jeho synovi," řekl jsem. Pak jsem ho vyzval, aby přišel na pódium a on se skromností jemu vlastní přišel z boku, jak ho zachytilo i video

 

Dušan Smoleňák, generální ředitel, MSIG Insurance Europe AG

Čím si vás jako osobnost získal?

Otevřeností, ochotou pomoci, lidským přístupem, každodenními diskusemi na úrovni nejen o pojišťovnictví, ale i o běžných věcech, kde se projevoval jeho celkový přehled o společenském dění, kultuře, umění, dějinách, hudbě, filmu a samozřejmě o sportu, kde jsme měli společná oblíbená témata: cyklistika, lyžování a mnoho dalších.

 

Na co kladl v rámci své práce v pojišťovnictví důraz?

Důležitá byla pro něj profesionalita, důkladnost, serióznost. Ale i jednoduše lidskost. Ve vypjatých situacích, o které není v naší branži nouze, uměl působit vždy klidně a vyrovnaně. Uměl se zakousnout do problému a vytrvale hledat řešení. Jeho priority? Férovost a otevřenost.

 

Uveďte zajímavý moment, zážitek či setkání, kterým Viktor Tegelhoff zůstane navždy ve vašem srdci. Co vám utkvělo v paměti?

Při příležitosti tenisového utkání v rámci Davis Cupu v roce 2003 Slovensko:USA jsme ve společnosti GERLING měli významnou návštěvu ze zahraničí. Před prvním pátečním zápasem se celé představenstvo setkalo s návštěvou před nově otevřenou tenisovou halou, na konci ulice pod tabulkou označující ulice Viktora Tegelhoffa. Po představení pana Tegelhoffa se zahraniční návštěva střídavě s údivem a respektem dívala na tabulku a pana Tegelhoffa. Samozřejmě, že ten údiv netrval dlouho. Pan Tegelhoff vysvětlil, že nositelem tohoto jména byl i jeho otec, fotbalista, jehož umění obdivovala celá Evropa.

 

Poslední rozloučení s Viktor Tegelhoffem proběhlo v pondělí 5. prosince ve 13:15 v obřadní síni krematoria v Bratislavě. Jeho rodině i spolupracovníkům tímto vyjadřujeme hlubokou soustrast.

Zdroj: oPoisteni.sk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.