Čtvrtletní zisk pojišťovny Allianz se zvýšil o 21 procent


			Čtvrtletní zisk pojišťovny Allianz se zvýšil o 21 procent

Německé pojišťovně Allianz stoupl ve druhém čtvrtletí letošního roku čistý zisk o 21 procent na 1,4 miliardy eur . Tržby se mírně zvýšily na 22,2 miliardy eur z loňských 21,5 miliardy eur.

Provozní zisk činil 1,8 miliardy eur. Meziročně se snížil z loňských 2,7 miliardy eur, proti předchozímu čtvrtletí však vyskočil o 26 procent. „Celkově jsme dosáhli velmi dobrých výsledků,“ uvedl generální ředitel Allianz Michael Deikmann.

Pojišťovna upřesnila, že provozní zisk v divizi životního a zdravotního pojištění stoupl téměř o 41 procent a příjmy o deset procent. V segmentu finančních služeb však zisk firmy klesl o 49 procent a příjmy se téměř nezměnily. Provozní zisk divize pojištění majetku a škod klesl o 47 procent a příjmy, měřené hrubým předepsaným pojistným, se snížily o tři procenta. Výsledky divize negativně ovlivnilo zemětřesení v Itálii a špatné počasí ve Francii.

Allianz, která je největší pojišťovnou v Evropě, také těžila z oživení finančních trhů ve druhém čtvrtletí. Odpisy investic prudce klesly na 144 milionů eur z loňských 506 milionů eur.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články