Pojišťovna MetLife není „systémově důležitá“. Rozhodl soud v USA


			Pojišťovna MetLife není „systémově důležitá“. Rozhodl soud v USA
1.4.2016 Zahraničí

MetLife Insurance, největší pojišťovna prodávající v USA životní pojištění byla soudem zproštěna statusu systémově důležité pojišťovny. Pro MetLife je to dobrá zpráva, protože firmy označené jako „too big to fail“ podléhají ještě náročnějším regulacím, než klasické finanční instituce.

Rada pro finanční stabilitu a dohled (FSOC) v roce 2014 zařadila pojišťovnu MetLife na seznam systémově důležitých finančních institucí, které jsou klíčové pro fungování ekonomiky země. Tyto společnosti jsou označované termínem „too big to fail“. Tento status vznikl v důsledku nápravných mechanizmů po finanční krizi a od roku 2010 je do něj možné zařadit i nebankovní instituce.

Status „too big to fail“ má v současné době pojišťovna AIG nebo třeba Prudential. FSOC však tvrdí, že potenciální pád MetLife by ohrozil celý finanční systém USA, stejně jako v případě velkých bank. MetLife však zastává opačný názor, a proto se proti rozhodnutí FSOC odvolala. Hlavním důvodem jistě bylo to, že by byly kladeny mnohem vyšší nároky na její rezervy i dohled regulátora by se značně zpřísnil.

Soud nyní rozhodl ve prospěch MetLife, důvody svého verdiktu však odmítl zveřejnit. „Jedná se o velké vítězství pro společnosti v této kategorii. A je to velká rána pro FSOC,“ okomentoval Steven Schwartz z analytické firmy Raymond James.

Akcie společnosti na rozhodnutí soudu včera reagovaly růstem o více než pět procent, přidávaly také další americké pojišťovny.

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články