Kanadský gigant Fairfax kupuje evropské QBE


			Kanadský gigant Fairfax kupuje evropské QBE
18.12.2014 Akvizice a fúze

Kanadská pojišťovací holdingová společnost Fairfax, která vlastní po světě několik pojišťoven a zajišťoven oznámila dohodu o převzetí společnosti QBE Insurance (Europe) Limited v České republice, Maďarsku a Slovensku.

Pojišťovna QBE je jednou z předních světových pojišťoven se sídlem v Sydney v Austrálii, zaměstnává více než 17 000 lidí ve 43 zemích světa.

Společnost Fairfax předpokládá převzetí QBE s veškerým zázemím, platformou i značkou včetně různých regulačních schválení, a to ve třetím čtvrtletí roku 2015.

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fairfax, Prem Watsa řekl v prohlášení: "Operace v Maďarsku, Slovensku a České republice vedl každý z generálních ředitelů více než dvanáct let a byl podporovaný silnými týmy upisovatelů a prokázaným ziskem. Proto na této úrovni zatím změny nechystáme"

Watsa doufá, že uzavřením transakce s QBE vybuduje v dlouhodobém horizontu ve východní a střední Evropě velmi dobrou pozici. Vedení se ujme zkušený lídr v této oblasti, Peter Csakvari.

Operace QBE v České republice, Maďarsku a Slovensku vykazují více než 40 milionů dolarů (888 mil. Kč) hrubého předepsaného pojistného z různých pojistných odvětví, především pojištění majetku, cestovního pojištění nebo pojištění odpovědnosti.

 

O dalším vývoji Vás budeme neprodleně informovat. Nejaktuálnější informace na našem Facebooku.

Fairfax, oPojištění.cz

Zdroj: Fairfax, oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články