AXA a XL Group odhalily společné logo a cíle


			AXA a XL Group odhalily společné logo a cíle

Francouzská pojišťovna AXA převezme za cca 15 miliard USD pojišťovací společnosti XL Group. Dohoda by měla být dokončena v druhé polovině roku. Nové vzniklá divize představila své nové logo a nastínila, jak budou vypadat konsolidované operace. Cílem AXA je vybudování pevných pozic na severoamerickém pojistném trhu se zaměřením na velké podniky a na zajištění.

V rámci značky AXA bude vytvořena nová divize věnovaná velkým obchodním liniím P & C a zvláštním rizikům. Název bude jednoduchý – AXA XL. Nová divize se bude soustředit na tří hlavní směry - XL pojištění, XL zajištění a XL risk Consulting.AXA XL

„Tato transakce je pro společnost AXA jedinečnou strategickou příležitostí, jak přesunout svůj podnikatelský profil z převážně životních a spořicích produktů na majetkové a úrazové portfolio. Tento krok umožní, aby se naše společnost ala celosvětovou jedničkou v oblasti pojištění majetku a úrazového pojištění,“ řekl ředitel společnosti AXA Thomas Buberl.

„Jsem nadšen z nového společného názvu AXA XL a loga. Divize bude založena na sdílení pracovní kultury AXA a jedinečných vlastností společnosti XL Group, a to v oblasti lidských zdrojů, inovací a dobře nastavených procesů. Kombinace těchto atributů nám napomůže dokonale vytvořit ještě silnější vedení značky a našim zákazníkům nabídnout unikátní a spolehlivou službu,“ doplnil Thomas Buberl.

AXA financuje převzetí ze tří finančních zdrojů. Využije disponibilní likvidní finanční prostředky ve výši 3,5 mld. USD, výnos ze separátního obchodování na burze v oblasti životního pojištění provozovaného v USA ve výši 6 mld. USD a také bezprioritní obligace v hodnotě okolo 3 mld. USD. 

Stručná charakteristika XL Group Ltd.

Společnost XL Group Ltd. existuje od roku 1968 a byla založena v návaznosti na odpovědnostní krizi 68 průmyslových podniků USA. V lednu 2015 převzala za 4,1 mld. USD v rámci Lloyd´s působící společnost Catlin Group Limited. V oblasti prvopojištění vede XL Group Ltd. 70 % z 3 500 celosvětových programů, na nichž se rovněž podílí. Její hrubé předepsané pojistné činilo v roce 2016 okolo 15 mld. USD, z nichž připadají dvě třetiny na prvopojištění a jedna třetina na zajištění. Vlastní kapitál činí cca 13 mld. USD. Ratingy většiny společností patřících do této skupiny dosahují u ratingové agentury S&P úrovně A+ a u AM Best úrovně A. 

Stručná charakteristika koncernu AXA a některých jeho záměrů

Koncern AXA byl dán dohromady polytechnikem, pojistným matematikem a vášnivým myslivcem Claudem Bébéarem (ve funkci od 1975 do 2000) z takových pojišťovacích společností jako Ancienne Mutuelle, Drouot, UAP, Winterthur a Equitable, jejichž počátky činnosti sahají až do roku 1817. AXA je nyní oceňována od ratingových agentur S&P a Fitch ratingem úrovně AA-.

Zdroj: AXA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články