Bomba! ÚOHS zakázal ČEZ uzavřít smlouvu s Willis


			Bomba! ÚOHS zakázal ČEZ uzavřít smlouvu s Willis
30.5.2011 Pojistný trh

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vydal oficiálni cestou koncem minulého týdne předběžné opatření, kterým firmě ČEZ zakázal uzavřít smlouvu s makléřskou společností Willis (spolupracující s Renomií). Pokračuje tak spor o makléřskou zakázku, který vyhlásila energetická společnost ČEZ. Jde o výběr poradce a pojišťovacího makléře při výstavbě nového jaderného zdroje v České republice.

V rozhodnuti ÚOHS, které má redakce k dispozici, se píše: "Po předběžném přezkoumání šetřeného případu získal Úřad pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem, a to v souvislosti se stanovením předpokládané hodnoty veřejné zakázky a současně volbou způsobu zadávání veřejné zakázky."

Právě na porušení těchto skutečností poukazoval jako první náš web oPojištění.cz. Podrobně jsme vysvětlili, proč je nesprávně stanovena výše předpokládané hodnoty veřejné zakázky, takže se zmíněná zakázka, kterou vyhlásil ČEZ, "tváří" jako podlimitní, i když ve skutečnosti tomu tak není.

Na základě pochybností, týkajících se toho, že postup ČEZ není v souladu se zákonem, rozhodl Úřad o předběžném opatření tak, aby smlouva na plnění šetřené veřejné zakázky nebyla uzavřena dříve, než bude případ řádně prošetřen, případně než bude zjednána náprava.

Proti použití druhu zadávacího řízení podala námitky společnost Aon Central and Eastern Europe a.s. (AON). Našemu webu to sdělil Tomáš Pfeffer ze sdružení INDOC, která AON zastupuje. Právě AON má zájem o získání této veřejné zakázky.


Dagmar Šístková


Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články