Roman Juráš

Roman Juráš

Funkce: Generální ředitel Generali České pojišťovny

Roman Juráš se narodil v roce 1970 v Prostějově, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Bratislavě. Ve skupině Generali pracuje od roku 1996, kdy byl zodpovědný za start dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 se stal generálním ředitelem pojišťovny Generali tamtéž.

Později byl šéfem bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni a opět top managerem slovenské Generali. Od září 2019 vedl Českou pojišťovnu. Po jejím sloučení s pojišťovnou Generali se stal generálním ředitelem nástupnické společnosti Generali Česká pojišťovna.

Roman Juráš pracuje v pojišťovnictví více než 20 let. Ve skupině Generali pracuje od roku 1996, kdy byl zodpovědný za zavedení dceřiné společnosti Generali na Slovensku. V roce 2007 byl jmenován generálním ředitelem pojišťovny Generali na Slovensku.

Od roku 2008 pak zastával pozici šéfa bankopojištění v Generali Versicherung ve Vídni. V roce 2013 se vrátil do top managementu slovenské Generali, kde následně působil jako generální ředitel a předseda představenstva.

V roce 2019 pak Roman Juráš přišel  do České pojišťovny, kde rovněž zastává pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Po jejím sloučení s pojišťovnou Generali se stal generálním ředitelem nástupnické společnosti Generali Česká pojišťovna.

Související články