Co letos pojišťovny plánují - Česká pojišťovna


			Co letos pojišťovny plánují - Česká pojišťovna
22.1.2010 Pojistný trh

Zajímalo nás, zda pojišťovny očekávají v roce 2010 růst předepsaného pojistného a co nového připravují pro své klienty. Úmyslně jsme se neptali na to, zda finanční krize v tomto roce skončí. To proto, že jsme nechtěli slyšet onu obligátní odpověď o chybějící křišťálové kouli.

Přesto se poslední zvídavá otázka týká právě plánů na rok příští.

Dnes dostává slovo Česká pojišťovna.

*Budou stát letos za růstem předepsaného pojistného podnikatelé? (Nebo letos k růstu vůbec nedojde?)

Česká pojišťovna i v roce 2010 očekává růst předepsaného pojistného v oblasti podnikatelského pojištění. Konkrétní výsledky budou nepochybně ovlivněny dalším vývojem ekonomiky, zejména v souvislosti s postupným překonáváním ekonomické krize a obnovením hospodářského růstu.

*Jaké nové produkty podnikatelům nabídnete? Myslíte, že by mohl být zájem o pojištění přerušení provozu z titulu stávky, nebo o pojištění ekologické újmy?

Také v letošním roce podnikatelům nabídneme nové produkty, ale konkrétní informace bohužel nelze sdělit, neboť ty by představovaly vítanou inspiraci, případně noční můru pro konkurenci. A protože nechceme své konkurenty inspirovat ani deprimovat hned zkraje roku, slibuji, že se o našich novinkách všichni podnikatelé dozvědí včas a v dostatečném množství.

*A co zabezpečení na stáří? Uvědomují si lidé se středními a vyššími příjmy, že budou mít v důchodu jen 30 až 40 % svých příjmů? (A možná ani to ne...) Dokáže chybějící důchodovou reformu nahradit nabídka životního pojištění?

Přímo nahradit důchodovou reformu životní pojištění nemůže, ale už nyní jím lze kompenzovat deficit toho, že důchodová reforma v ČR dosud neproběhla. Životní pojištění je tedy jejím vhodným doplňkem, neboť dokáže zlepšit život ve stáří.

*Zvýší letošní sněhová kalamita zájem lidí o pojištění majetku?

Každá kalamita zvyšuje zájem o pojištění. Lidé už se nezajímají pouze o to, zda jsou nebo nejsou pojištěni, ale také jak jsou pojištěni (především ve vztahu k tzv. podpojištění).

*Jaký úkol jste si dali neformálně pro rok 2010?

Také v tomto roce připravujeme další obohacení naší produktové řady. Především však budeme i v roce 2010 připraveni rychle a efektivně likvidovat pojistné události, které našim klientům připraví rozmary počasí, zloději, vlastní nepozornost nebo docela obyčejný lidský osud. Ostatně, kvůli tomu jsme tady už téměř 183 let.

Dagmar Šístková

 

Share/Bookmark

Zdroj: Dagmar Šístková

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články