ČP: další produkt na krytí rizika ztráty zaměstnání


			ČP: další produkt na krytí rizika ztráty zaměstnání
6.12.2009 Produkty

Česká pojišťovna ve spolupráci s dceřinou společností ČP ZDRAVÍ připravila další produkt, kterým kryje současně riziko nezaměstnanosti i ztráty příjmu v době pracovní neschopnosti způsobené nemocí nebo úrazem. Pojištění stálých plateb se širokým spektrem typů výdajů – od nájmu až po splátku hypotéky nabízí ČP od začátku prosince v rámci majetkového pojištění v KOSTCE. Tímto krokem opouští ryzí pojištění majetku a poprvé jako dosud jediná na trhu zajišťuje i finanční rizika, která jsou právě s vlastnictvím domů, bytů a dalších nemovitých, ale i movitých věcí, spojena.

Pojištění v KOSTCE bylo původně koncipováno jako pojištění staveb, bytů, chat nebo chalup a jejich zařízení, doplněné odpovědností z běžného občanského života a vlastnictví nemovitosti,“ vysvětluje ředitel odboru pojištění majetku ČP Jan Šepek. „Letos na jaře jsme jí dali nový rozměr a unikátně doplnili o pojištění úrazu, díky kterému může klient hned po zranění zacelit propad ve svém domácím rozpočtu při pracovní neschopnosti. A nyní jdeme v krytí finančních rizik ještě dál, navíc za příznivou cenu, kterou snižují slevy za propojištěnost ve stavebnicovém typu pojištění,“ dodává Šepek.

Pojištění stálých plateb poskytuje ochranu při ztrátě zaměstnání nebo pracovní neschopnosti hned dvěma dospělým osobám – živitelům rodiny, které se v určitém poměru o stálé výdaje rodiny dělí. Mezi náklady, které jsou pojištěním chráněny, patří například nájem, odběr elektřiny, tepla, plynu, vodné a stočné, poplatek za telefon, internet, televizi nebo rozhlas, nájem parkovacího stání, školné, ale i splátky hypotéky, stavebního spoření, spotřebitelských úvěrů nebo finančního leasingu a další úhrady.

Podle výše nákladů na měsíční platby si klienti ve věku od 18 do 60 let mohou zvolit limit od 5 do 20 tisíc korun a v případě splácení hypotéky nebo jiného úvěru jej navýšit až na 40 tisíc korun. Individuálně je možné sjednat i limit vyšší, pokud tomu odpovídají závazky pojištěného. Stejně tak si klienti vybírají dobu, po kterou bude v případě pojistné události pojišťovna tyto závazky hradit, a to z variant 3, 6 nebo 12 měsíců. Od těchto parametrů se odvíjí i výše měsíčního pojistného, která zohledňuje také místo výkonu povolání a regionální míru nezaměstnanosti, naopak nejsou uplatňovány přirážky ani výluky kvůli zdravotnímu stavu.

 „Pojištění stálých plateb dává lidem jistotu, že i v době ztráty zaměstnání nebo nemoci budou schopni platit své závazky řádně a včas,“ říká obchodní ředitel ČP ZDRAVÍ Petr Jícha. „Pojištění lze pořídit již za cca 100 korun měsíčně a plnění bude vypláceno bez ohledu na výši odstupného od bývalého zaměstnavatele. Důvodem pojistné události může být kromě nemoci či úrazu také zánik pracovního místa z organizačních důvodů nebo pro nadbytečnost, což jsou nejčastější příčiny ztráty zaměstnání. Pojistku ale využijí i ti, kteří ze zdravotních důvodů nebo kvůli insolvenci ukončili samostatnou výdělečnou činnost,“ zdůrazňuje Jícha.

Podle jedné z posledních studií Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu Akademie věd ČR se lidé nejvíce obávají právě nezaměstnanosti (32%) a nemoci (23%). Pro 61% českých domácností je však i bez těchto komplikací složité vyjít se současnou výší příjmů. Vyšší míru nezaměstnanosti než je republikový průměr (8,5%) letos v říjnu vykázalo 46 okresů. Nejvyšší byla tradičně v okresech Most (16,1%), Karviná (14,1%), Bruntál (14%), Děčín (13,9%), Hodonín (13,7%), Šumperk (13,6%) a Česká Lípa, Teplice, Ústí nad Labem (shodně 12,8%).  Lidé nejen v těchto okresech, ale i jinde, se domnívají, že je možné v současnosti práci sehnat, ale je obtížné získat vhodnou práci a zároveň se obávají vývoje nezaměstnanosti i v nadcházejících dvou letech.

 

ČP pojištění pracovní neschopnosti, opojištění.cz

 

ČP pojištění pracovní neschopnosti, opojištění.cz

Česká pojišťovna

 

Share/Bookmark

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články