Credit crunch


			Credit crunch
28.3.2008 Pojistný trh

Rostoucí počet firem, které se ve  Velké Británii zabývají finančními službami, upadá do nesnází a potřebuje vyhledat okamžitou pomoc. Tvrdí to firma Michelmores Solicitors.


Philip Ryley, šéf pro finanční služby a trhy z Michelmores, potvrdil, že stále více společností přichází a žádá o radu ohledně problémů, které jsou spojeny s úvěrovými kolapsy.

Ryley dodává, že firmy, a speciálně ty, které poskytovaly tzv. subprime hypotéky, se teď ocitají pod velkým tlakem. Stále je velmi těžké určit, jak moc rozšířená tato krize bude, ale je jisté, že některé firmy úvěrový kolaps neustojí.

Ryley důrazně radí všem firmám, které zažívají určité problémy, aby vyhledaly odbornou pomoc a nabádá vedoucí pracovníky, aby se vyvarovali nároků na regulační požadavky.

Dodal, že od společností se očekává, že budou spolupracovat s regulátory, zvláště pokud jde o načasování podání hlášení pro FSA (Financial Sevices Authority). Lze předpokládat, že FSA obdrží rostoucí množství žádostí od společností s žádostmi na okamžité setkání a prodiskutování krizové situace.

Hypoteční konzultant u firmy Choice Financial Solutions ze Southamptonu, Chris Motolla, uvedl, že obchod byl klidnější než loňský rok. Mnoho firem by ale mohlo stále cítit určitý tlak.

„Je to na nás velmi velké břímě vybrat si, zda prodávat, nebo obvolávat jednotlivé klienty a zjišťovat, zdali něco nepotřebují. Děje se toho méně, než minulý rok, ale objeví se občas poradci bez finančních prostředků a také bez úspor,“ konstatoval Mottola.

Dodal, že podle něj se mnoho firem dostane do problémů, než se situace zlepší.


Přeloženo z  Financial Times

Zdroj: ft.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS