EIOPA: Solvency 2 musí respektovat, že pojištění je dlouhodobý byznys


			EIOPA: Solvency 2 musí respektovat, že pojištění je dlouhodobý byznys
7.12.2012 Pojistný trh

"Pokud nově zaváděná opatření nebudou odrážet dlouhodobou povahu pojišťovacího byznysu, hlavně pokud jde o životní pojištění, může to mít závažné následky jak pro klienty pojišťoven, tak pro růst evropské ekonomiky i její stabilitu," varoval Sergio Balbinot, prezident EIOPA na konferenci ve Frankfurtu.
"Vzhledem k tomu, že pojišťovnictví charakterizují dlouhodobé závazky, mají pojistitelé tendenci držet aktiva až do jejich splatnosti a nejsou nuceni je prodávat na volatilních trzích. To je důvod, proč některé zdánlivě technické detaily mohou mít ve skutečnosti obrovský dopad,“ dodal. Problémy s dlouhodobými garancemi ovlivňují obor životního pojištění jen částečně, přitom životní pojištění představuje 60 % celkového hrubého předepsaného pojistného v Evropě. Životní pojišťovny mají v investicích uloženo víc než 7,7 bilionů eur a v loňském roce vyplatily z pojistek okolo 600 miliard eur, takže Evropa si nemůže dovolit, aby došlo k poškození pojišťovacího byznysu.

Prezident EIOPA rovněž zdůraznil, že evropské pojišťovnictví vždy podporovalo cíle připravovaného opatření Solvency II. Nový systém regulace bere v úvahu přijatá rizika, zejména pokud jde o kapitálovou přiměřenost, ale zásadní otázky bude ještě třeba vyřešit. „Je nezbytné, aby nový režim, zaváděný pro pojišťovny v Evropě, plně uznal, že pojištění je dlouhodobý byznys,“ dodal.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS