Lucie Urválková

Lucie Urválková

Funkce: Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka UNIQA

Lucie Urválková má na starost oblast financí, která zahrnuje v novém organizačním členění UNIQA tyto oblasti: controlling, účetnictví, daně, kalkulace rezerv, zajištění, právo, bezpečnost firmy a odhalování pojistných podvodů, procurement a logistika, správa pojistného a provizí.

Lucie Urválková absolvovala Slezskou univerzitu v Karviné, a poté spojila svou kariéru na řadu let s auditem a poradenstvím. Působila v konzultačních firmách „velké čtyřky“ a kromě jiného se specializovala na oblast pojišťovnictví. Propracovala se postupně až na pozici manažerky finančního poradenství pro střední a východní Evropu, kde pomáhala českým i zahraničním korporátním klientům.

O roku 2007 pracuje v představenstvu nejprve české UNIQA pojišťovny, a od roku 2014 současně i slovenské UNIQA poisťovni (CFO; místopředsedkyně představenstva). V uplynulých letech byla opakovaně zvolena mezi nejvýznamnější manažerky (TOP ženy Česka, Nejvlivnější ženy Česka). UNIQA koncernem je pravidelně pověřována i vedením různých strategických mezinárodních projektů; v současné době řídí celý integrační proces s AXA.

Angažuje se na půdě České asociace pojišťoven i jako mentorka juniornějších kolegyní nebo mluvčí na různých konferencích na podporu kariérního rozvoje žen. Má jednoho syna. Ve volném čase sportuje a cestuje. Stále si rozšiřuje svůj obzor, v poslední době mimo jiné i v kurzech tvůrčího psaní.

LinkedIn profil

Související články