Německé pojišťovny přijdou záplavy na 2 miliardy eur


			Německé pojišťovny přijdou záplavy na 2 miliardy eur
23.7.2013 Pojistný trh

Přibližně 180 000 pojistných škod, způsobených červnovými povodněmi, přijde německé pojišťovny podle první bilance Svazu německých pojistitelů (Gesamtverband der Deutschen Versicherer – GDV) na zhruba dvě miliardy eur. I přes vyšší počet škod než při povodních v roce 2002 je průměrná škoda nižší.

Prognózy celkových škod se původně pohybovaly okolo 2,5 miliardy eur. Tuto položku potvrdili aktuáři poradenské společnosti Meyerthole Siems Kohlruss (MSK). Naopak o částce tři miliardy euro hovořili odborníci z Fitch Rating. Ještě vyšší částku - kolem čtyři miliardy eur zahrnul do svého odhadu Aon Holding Detschland GmbH.

Zveřejněné údaje o skutečných škodách jsou založeny na hlášení pojišťoven, které mají vysoký podíl na trhu, pokud jde o pojištění majitelů domů v jednotlivých německých státech a představují celkem 80 procent německého trhu.

Podle GDV jde přibližně o 180 000 pojištěných škod v celkové výši přibližně dvě miliardy eur . Pro připomenutí: při povodních před jedenácti lety bylo pojišťovnám nahlášeno 150 000 pojištěných škod, což činilo celkem okolo 1,8 miliardy eur. To znamená, že průměrná škoda v roce 2002 činila 12 000 eur, zatímco letos toto číslo kleslo na 11 100 eur.

To, že počet pojistných událostí je vyšší než v roce 2002, je způsobeno tím, že lidé mají své domovy lépe pojištěny proti povodním.

Propojištěnost se od roku 2002 zvýšila z 19 procent na 32 procent. Rozdíly mezi jednotlivými státy jsou však obrovské, od jedenácti procent v Brémách až k číslu 95 procent v Badensku-Württembersku.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články