FLEXI životní pojištění připisuje klientům rekordní zhodnocení 5,44 %


			FLEXI životní pojištění připisuje klientům rekordní zhodnocení 5,44 %
22.1.2013 Produkty

Produktový tahoun FLEXI životní pojištění si u běžně placeného pojistného připsal zhodnocení 5,44 %. V průměru Pojišťovna České spořitelny zhodnotila během roku 2012 finanční prostředky svých klientů o 4,15 %. Trh táhly státní a korporátní dluhopisy, pozadu nezůstaly ani akcie.

„Loňský rok byl k investorům i přes svoji značnou nevypočitatelnost velmi štědrý. Akciové trhy po delší době zažily klidnější období a nízké úrokové sazby výrazně zvedly ceny dluhopisů,“ shrnuje výsledky investování na finančním trhu Petr Zapletal, generální ředitel Pojišťovny České spořitelny. „O tom, že se vyplatilo investovat i do konzervativnějších finančních instrumentů, jako jsou státní dluhopisy, svědčí i výše zhodnocení, které letos v garantovaném fondu klientům připíšeme. Je to poděkování za důvěru, kterou vložili do Pojišťovny České spořitelny a do produktů životního pojištění.“

Stěžejnímu produktu – FLEXI životní pojištění – se v garantovaném fondu podařilo dosáhnout více než 5% zhodnocení finančních prostředků pravidelně ukládaných na smlouvu životního pojištění. Jednorázové a mimořádné vklady FLEXI životního pojištění přinesly svým majitelům výnosy ve výši 1,25 %. Klientům, kteří upřednostňují riziko před konzervativním způsobem investování, nabízí Pojišťovna České spořitelny produkty bez garantovaného výnosu. Příkladem takového produktu je ISČS Top Stocks, který za loňský rok přinesl nejvyšší zhodnocení v rámci investičního životního pojištění, a to 15,38 %. Fond investuje zejména do akcií biotechnologií, léků a polovodičů obchodovaných na vyspělých akciových trzích v USA, Kanadě a v Evropě.

Konkrétní zhodnocení své pojistné smlouvy za rok 2012 zjistí klienti na svých výročních rekapitulacích, které v poštovních schránkách najdou během února.

Kalkulačka životního pojištění:

www.pojistovnacs.cz/flexi/kalkulator/

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Pojišťovna České spořitelny

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články