Online srovnání povinného ručení sráží ceny na minimum


			Online srovnání povinného ručení sráží ceny na minimum
1.10.2012 Produkty

Ačkoliv jsou ceny povinného ručení na historických minimech, mnoho majitelů vozidel stále za pojištění zaplatí zbytečně mnoho peněz. Je to dáno určitou konzervativností, kdy se většina českých občanů jen těžko odhodlává změnit něco, co dlouhou dobu „dobře“ funguje. Podle zkušeností odborníků na online sjednávání pojištění však změna přináší v průměru úsporu kolem 1 700 Kč ročně.

Snadněji a výhodněji zároveň

Internet umožnil dosud nevídanou věc – výhodnost a jednoduchost začaly chodit ruku v ruce. Nakupování, sjednávání, komunikování a vůbec vše s přídomkem „online“ začalo být snadnější a výhodnější. Platí to i u sjednávání povinného ručení. To lze objednat i zaplatit z pohodlí domova a přitom za něj zaplatit výrazně méně, než při zdlouhavé návštěvě pobočky pojišťovny. Slevy při online sjednání na stránkách pojišťoven se pohybují kolem 5 až 10 %, což je příjemná úspora, ale pokud majitelé vozidel chtějí opravdu výrazně ušetřit, měli by se poohlédnout po takzvaných online porovnávačích, jako je populární portál expresnipojisteni.cz.

Ten zastává dvě důležité funkce:

Nejlevnější povinné ručení

Porovnání povinného ručení už samo o sobě většinou znamená úsporu, protože díky kalkulačce povinného ručení je snadné vybrat pojišťovnu s nejvýhodnější nabídkou. Jenže srovnávače jdou ještě dál. Jako zprostředkovatelé mají s pojišťovnami uzavřeny výhodné smlouvy s cenami, ke kterým se běžný člověk jako jednotlivec nikdy nedostane.

A díky nízkým vlastním nákladům pak srovnávače poskytují to nejlevnější povinné ručení i koncovým klientům.

Pojišťovny chystají zdražování, připravte se

Jen málokdo mohl v posledních měsících nezaznamenat opakovaná prohlášení pojišťoven, která volají po zdražení dlouhodobě ztrátového povinného ručení. S tím ani srovnávače nic nezmůžou, ale při sjednání přes online porovnání bude mít pojistník stále jistotu, že neplatí více, než musí.

www.Expresnipojisteni.cz 

Zdroj: ExpresniPojisteni.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Levné povinné ručení?

jihra,  2. 10. 2012

Myslím, že první věta - "Ačkoliv jsou ceny povinného ručení na historických minimech, ..." je už dnes poněkud mimo, protože pojišťovny už zdražily a tak levné povinné ručení, jaké bylo cca před 3 měsíci, už dnes nikde nesjednáte. Ale samozřejmě stále je dobré srovnat ceny u jednotlivých pojišťoven. Na druhou stranu je nutné se také dívat na to, co pojišťovna za dané peníze nabízí. Třeba Allianz je dost drahá pojišťovna, ale nadstandardní služby, které v rámci povinného ručení poskytuje, za ty peníze stojí. Na druhou stranu u nejlevnějšího povinného ručení většinou kromě asistence nemáte nic dalšího.

RSS