Více než 90 % majitelů vozidel nechce doplácet na škody způsobené nepojištěným vozidlem


			Více než 90 % majitelů vozidel nechce doplácet na škody způsobené nepojištěným vozidlem
12.9.2014 Produkty

55 % majitelů vozidel v ČR někdy zažilo dopravní nehodu. S věkem pak pravděpodobnost účasti na dopravní nehodě ještě roste. Z toho naprostou většinu nehod zažijí majitelé vozidel jako řidiči. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tzv. povinné ručení, jež slouží k pokrytí způsobených škod a je pro každého majitele vozu závazné, platí včas 92 % majitelů vozidel. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti NMS Market Research. Výzkum také ukázal, že v souvislosti s chystanou změnou zákona, která kvůli zrušení příspěvku od neplatičů zdraží cenu povinného ručení, by více než 90 % majitelů vozidel vadilo finančně se podílet na škodě způsobené nepojištěným vozidlem.

Výzkum se zaměřil přímo na majitele vozidel. „Výzkum také odhalil, že 9 % respondentů zná ve svém okolí někoho, kdo povinné ručení vůbec neplatí. Výzkum jednoznačně prokázal, že téměř všichni respondenti platí své povinné ručení včas a to samé očekávají od svého okolí,“ komentuje výsledky Veronika Hurdová, manažerka společnosti NMS Market Research. „Mezi těmito neplatiči je 88 % mužů, nejčastěji ve věku 26 až 35 let,“ doplňuje Veronika Hurdová.

Poslanci chystaná změna ohledně povinného ručení připadá nespravedlivá 93 % dotazovaných. Spravedlivá tato změna připadá těm, kteří mají ve svém okolí někoho, kdo povinné ručení neplatí a těm, kteří se někdy účastnili dopravní nehody. „U 8 % nehod také majitelé vozidel tvrdí, že jeden z účastníků nehody neměl povinné ručení,“ dodává Veronika Hurdová.

Údaje o výzkumu:

Metodologie: on-linedotazníkové šetření

Počet respondentů: 1021

Cílová skupina: majitelé osobních vozidel

Reprezentativita: odpovídá struktuře majitelů vozidel v ČR

NMS Market Research

Zdroj: NMS Market Research

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články