Pojišťovny začaly dávat ebolu do výluk z pojištění


			Pojišťovny začaly dávat ebolu do výluk z pojištění
23.10.2014 Pojistný trh

Strach z infekce eboly se šíří i do vyspělých ekonomik a americké a britské pojišťovny začaly dávat ebolu do výluk.  

Ve výsledku, nové nebo pozměněné pojistky se stanou nákladnější pro firmy, které se rozhodnou zajišťovat služební cesty do západní Afriky, nebo budou chtít pokrýt rizika v  karanténě.

"Momentálně poskytují upisovatelé pojistky bez nebo včetně eboly - pokud je ebola v ceně, je pojistka mnohem dražší," řekl Gary Flynn z londýnského Jardin Lloyd Thompson Group Plc.

Zatímco Ebola zabila v západní Africe více než 4500 lidí, na Západě je více pravděpodobné, že stejnou újmu způsobí chřipka. Výskyt několika ojedinělých případů eboly ale pojišťovny v západních zemích zaměstnal natolik, že ji vidí jako potenicální hrozbu.

Dopad na pojištění odpovědnosti za škodu byl omezen. Ve Spojených státech, náhrada pracovníků zahrnuje lékařskou péči a ušlé příjmy pro ty, kteří onemocní v práci. Vzhledem k tomu, že je toto pojištění regulováno státem, je nepravděpodobné, že by byla ebola vyloučena z pojištění.

Pojišťovna ACE nabízí krytí pro společnosti se sídlem v USA, jejichž zaměstnanci cestují nebo mají činnost v zahraničí, ale bude se rozhodovat "případ od případu" jako základ pro nové a obnovené pojistky.

Je to řečeno s ohledem na riziko, které má ebola pro klienty, kteří cestují nebo mají operace v afrických zemích s potenciálně vyšším rizikem výskytu.

Jiní jsou pro zavádění nových produktů dělané na míru pro ebolu

"Asi největší problém nastane, když se přeruší podnikání," řekl Tony DeFelice, výkonný ředitel Aon Risk Solutions ve Spojených státech.

Přerušení podnikání může znamenat cokoliv, od ztráty klíčových zaměstnanců z důvodu podezření na ebolu nebo jakéhokoli jiného závažného infekčního onemocnění.

Podle pojišťovacího makléře Marsh se ale mnoho majetkových pojistek nebo pojištění proti přerušení podnikání vztahuje pouze na přímé fytické škody na majetku.

Miller Insurance Services LLP a William Gallagher Associates spojené s londýnským Lloyd´s minulý týden uvedli na trh první produkt pojištění nemocnic proti ztrátám z jakéhokoli důvodu přerušení provozu vyvolané karanténou eboly.

Další by mohl následovat Aon PLC, který vytvořil "Pracovní sílu pro Ebolu" pro sledování výskytu a pomoci klientům, aby se připravili na potenciální rizika.

Žádné události v Británii nebo ve Spojených státech nebyly v důsledku dosud stornovány; ve Spojených státech byly k dnešnímu dni diagnostikovány jen tři případy, v Británii nikdo. Ale obavy rostou a ebola se přesunula do popředí předvolební kampaně v USA.

Americká vláda v úterý řekla, že cestující, kteří přijíždějí z některého ze tří center vypuknutí, což je Libérie, Sierra Leone či Guinea, musí letět do jednoho z pěti letišť, které mají zvýšený screening.

Business insider

Zdroj: Business Insider

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články