ChytryHonza.cz se za stovky milionů vrací do rukou Jiřího Patáka


			ChytryHonza.cz se za stovky milionů vrací do rukou Jiřího Patáka

Investiční skupina Rockaway a finanční skupina Aegon prodávají své podíly v ChytryHonza.cz Jiřímu Patákovi. Společnost se za deset let dostala ze startupové fáze do pozice lídra trhu. Nový vlastník sází na stoupající trend digitalizace sektoru i propojení fyzické distribuce s online prostředím.

Pro investiční skupinu Rockaway jde o významné zhodnocení jedné z klíčových částí portfolia, která je součástí skupiny od jejího vzniku: „Ze startupu a čistě onlinového byznys modelu se ChytryHonza.cz dopracoval do velikosti, kdy představuje plnohodnotnou konkurenci tradičním finančním institucím. To považuji za úspěch sám o sobě, a zájem nového investora ho jenom potvrzuje,“ říká Andrea Lauren odpovědná za FinTech projekty z portfolia Rockaway.

Z ChytryHonza.cz se pod vedením Jiřího Patáka stal postupem času lídr online finančního trhu, když v roce 2014 propojil dosavadní internetové služby s offline prodejními kanály v podobě vlastních poboček a sítě finančních poradců Bonnet. I díky tomu společnost v roce 2016 vzbudila pozornost holandské finanční skupiny Aegon, která se ještě toho roku stala novým spoluvlastníkem.


Mohlo by vás zajímat: Šedé zóny pojištění kybernetických rizik


“Další etapa společnosti se bude opírat o jedinečná technologická řešení, díky kterým se ChytryHonza.cz stal lídrem trhu s ročním obratem přes půl miliardy. Víme, že jsme schopni velmi dobře reagovat na stále sílící digitalizaci a i nadále chceme určovat směr, kterým se bude sektor finančních služeb a produktů ubírat,” říká Jiří Paták.

Celou transakci financovala investiční skupina DRFG. “S Jiřím Patákem sdílíme stejný pohled na rozvoj klasické i online distribuce finančních produktů a připravujeme v této oblasti společné kroky,” říká majoritní akcionář DRFG David Rusňák. Případný majetkový vstup DRFG do společnosti podléhá schválení antimonopolního úřadu.

V nejbližší době se společnost zaměří především na rozvoj své obchodní sítě. Investovat hodlá do zázemí i odbornosti stávajících poradců, zaměří se však i na rozšíření řad o nové profesionály. “ChytryHonza.cz vždy dokázal přilákat odborníky z oblasti hypoték, pojištění i investic. Kvalitní služba pro klienta si žádá ty nejlepší specialisty a takoví lidé mají u nás dveře vždy otevřené,” dodává Paták. 


Mohlo by vás zajímat: Přikryl a Čechová: ZDP aneb Zlomyslnosti Domácího „Právotvůrce“


Historie Chytrého Honzy se datuje od roku 2008, kdy srovnávač hypoték a dalších finančních produktů zakládal právě Jiří Paták. U zrodu stál mimo jiné i Jakub Havrlant se svou investiční skupinou Rockaway, která držela v projektu podíl. V roce 2014 pak ChytryHonza.cz koupil síť finančních poradců Bonnet.cz a o dva roky později do něj vstoupila holandská pojišťovna Aegon, která měla firmě zajistit zahraniční expanzi.

Po vstupu dalšího akcionáře nicméně zůstala Jiřímu Patákovi pouze pětina firmy, přesně 20,5 procenta. Rockaway drželo 30 procent a Aegon 49,5 procenta a na konci loňského roku se největší akcionáři rozhodli, že Patáka ve vedení firmy nahradí novým člověkem. Šéfem ChytryHonza.cz se stal Francouz Nicolas Eich a role Jiřího Patáka ve firmě značně oslabila. To se však nyní opět mění.

S pomocí peněz od investiční skupiny DRFG Jiří Paták odkupuje od Rockaway a Aegonu veškeré jejich podíly a získává nad ChytryHonza.cz absolutní kontrolu. Částky, za které se transakce uskutečnily, nechce ani jedna strana komentovat, ale podle informací serveru czechcrunch.cz měl Paták zaplatit dohromady několik stovek milionů korun, maximálně však půl miliardy korun.


Mohlo by vás zajímat: POV 2018: Podle ČKP počet a objem škod nadále roste


O společnosti Chytrý Honza 

Společnost ChytryHonza.cz nabízí rychlé a objektivní srovnání finančních produktů a služeb mnoha desítek finančních institucí působících v České republice, aby si zákazník mohl vybrat ten nejvhodnější - od hypotéky, přes pojištění, až po investice. Široký výběr, možnost přizpůsobit si produkt na míru, čas na rozmyšlenou při rozhodování a zároveň jeho úspora dělají z ChytryHonza.cz platného partnera při řešení osobních financí.

Od svého vzniku v roce 2009 ChytryHonza.cz získal více než 140 000 spokojených zákazníků a v jeho řadách působí více než 1600 profesionálních specialistů. Společnost má jediného vlastníka, kterým je Jiří Paták.

Zdroj: ChytryHonza.cz; www.czechcrunch.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

To ještě funguje?

JB,  2. 12. 2018

A co že to vlastně je ten ChytrýHonza, odnož Bidli?

Ale ne:)

D.,  17. 12. 2018

"Bidli"Na začátku docela dobrý nápad, ale jak jistě Lejnar zjistil, je důležité vybrat si kvalitní spojence. Spojit se s amatéry, kterým se trochu víc a na chvíli rozjela realitka, více méně náhodou a bez jejich přičinění, byla chyba, protože si Lejnar rozladil celkem běžící stroj své firmy. Ondřej Mašín, tragikomická postavička realitního trhu, předvedl naprosto amatérskou  akci, kdy se snažil personálně vytunelovat, se svými dvěma kumpány -IQ reality a převést makléře do firmy BIDLI transformované z rsh reality...Z původních dvoustovek makléřů během krátké chvíle nezůstal v projektu téměř nikdo, až na pár zoufalců, kteří se Facebooku tváří že je vše ok....No a fáze dvě, Chytrý Honza pochodem vchod do Bidli, už to vypadá, že se bude opakovat stejný scénář jako s realitkou...

Související články