GrECo následuje své klienty, otevřelo pobočku v Turecku

Rakouská makléřská firma GrECo International Holding A.G. se stala prvním makléřem z německy mluvící části Evropy, která otevřela svoji pobočku v Turecku. Nová společnost GrECo JLT Sigorta má sídlo v tureckém Istanbulu. Dvě další pobočky jsou v Ankaře a Izmiru. Přijato bylo 16 nových zaměstnanců. Pro GrECo jako lídra makléřského trhu v Rakousku a strategického partnera britské společnosti Jardine Lloyd Thompson je Turecko v rámci mezinárodní expanze velmi důležitým trhem.

Turecko je podle vyjádření Friedricha Neubranda, generálního ředitele GrECo International Holding A. G., významným a rostoucím trhem: "Je to velká ekonomika s nízkou penetrací pojištění. V zemi investuje stále více zahraničních společností a tito investoři potřebují pomoc při tvorbě a řízení pojistných programů. Naše nová společnost GrECo JLT Sigorta nyní může svým mezinárodním klientům poskytnout kompletní služby."

K založení vlastní firmy došlo po předchozí více než sedmileté zkušenosti, kdy byly služby společnosti GrECo poskytovány klientům prostřednictvím partnerů.

Společnost plánuje stát se jedním z předních průmyslových makléřů v regionu. Dosažení rentability se předpokládá v průběhu tří let. Cílem je šest nových kanceláří v průběhu příštích pěti let a vytvoření obratu ve výši 5 miliónů eur.

Kromě obsluhy mezinárodních klientů působících v Turecku, chce GrECo JLT Sigorta také nabídnout své služby místním tureckým firmám. Potřeby těchto klientů se velmi liší. Zatímco někteří potřebují pomoc při získávání sofistikovaných pojistných smluv pro případ zemětřesení, jiné místní firmy nemají ani základní pojištění.

GrECo JLT Sigorta se chce v Turecku zaměřit především na oblast ropy a energetiky, stavebnictví a hodná se věnovat i námořní dopravě, zaměstnaneckým výhodám, risk-managementu a pojištění zdravotnických zařízen. Kromě tohoto specializovaného know-how, považuje GrECo právě strategii decentralizace za výraznou konkurenční výhodu ve srovnání s ostatními společnostmi působícími na tureckém trhu.

Kromě Turecka vstoupilo GrECo do dalších 15 trhů ve střední východní Evropě. Turecko je zatím poslední zemí v mezinárodní expanzi. Podle sdělení vedení holdingu v současné době zvažuje, zda expandovat do Ázerbájdžánu a Estonska. GrECo je již aktivní v blízkých zemích, jako je Kazachstán a Uzbekistán a Litva.

Skupina GrECo je nezávislý pojišťovací makléř a konzultant a vedoucí broker na trzích střední a východní Evropy, včetně zemí bývalého Sovětského Svazu. Skupina operuje v 54 kancelářích v 16 zemích s 800 zaměstnanci. GrECo se zaměřuje především na trhy ve střední a východní Evropě, zatímco západní Evropu a Asii pokrývá prostřednictvím svého strategického partnera Jardine Lloyd Thompson. V roce 2012 mělo GrECo obrat 71miliónů €, což je o 5 % víc než v roce 2011. To bylo způsobeno především výkonem ruské, rumunské a polské dceřiné společnosti


GrECo JLT Czech Republic

Zdroj: GrECo

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články