Vyšetřování: Kdo zavinil požár Pražského Výstaviště?


			Vyšetřování: Kdo zavinil požár Pražského Výstaviště?
10.8.2009 Pojistný trh

Pražští hasiči zahájili správní řízení se společností Incheba, která má v pronájmu pražské Výstaviště. Loni na podzim tam požár úplně zničil levé křídlo Průmyslového paláce. Podle mluvčí hasičů Pavlíny Adamcové došlo k porušení povinností vyplývajících z předpisů o požární ochraně. Podle dřívějších informací hasičů vznikl požár souhrou několika faktorů a způsobil ho elektrický vařič.

Ještě koncem července stále nebylo jasné, komu má být vyplaceno pojistné plnění za shořelé Levé křídlo Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Mezi magistrátem a Inchebou nedošlo k očekávané dohodě. Z tohoto důvodu se UNIQA pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna rozhodly uložit částku odškodnění do soudní úschovy a tím splnily svůj závazek vyplatit náhradu z uzavřené pojistné smlouvy.

Jak jsme již dříve informovali, UNIQA pojišťovna ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou, které společně pojistily areál Výstaviště v Praze, vypočítaly koncem června na základě expertního posudku Ústavu soudního inženýrství při VUT v Brně částku pojistného plnění za vyhořelé Levé křídlo Průmyslového paláce a vyjádřily svoji připravenost odškodnění neprodleně vyplatit.

Na pojistné plnění si činí nárok jak firma Incheba jako nájemce Výstaviště a subjekt, který s pojišťovnami uzavřel pojistnou smlouvu, tak i pražský magistrát jako vlastník areálu. Vzhledem ke skutečnosti, že v dohodnutém termínu nedošlo ke shodě mezi nimi o tom, kdo náhradu od pojišťoven převezme, bylo pojistné plnění složeno do soudní úschovy.

Finanční částka náhrady ve výši 181 044 105 korun byla přijata do soudní úschovy na základě usnesení Obvodního soudu pro Prahu 6 ze dne 21. 07. 2009. O oprávněném příjemci pojistného plnění tak rozhodne soud.

Český rozhlas, UNIQA pojišťovna

Zdroj: Český rozhlas, UNIQA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články