Wüstenrot:více než polovina pražských řidičů četla pravidla silničního provozu naposledy v autoškole


			Wüstenrot:více než polovina pražských řidičů četla pravidla silničního provozu naposledy v autoškole
14.7.2014 Pojistný trh

Pojišťovna Wüstenrot provedla bleskovou anketu mezi pražskými řidiči, při které zjistila, že více než polovina z nich četla pravidla silničního provozu naposledy v autoškole a stejný počet řidičů neví, jaká je hranice výše škody, při které je třeba volat policii. Wüstenrot také varuje před nástrahami řízení v prázdninových měsících.

Helena Dušková, tisková mluvčí pojišťovny Wüstenrot upozorňuje: „Pokud není při autonehodě nikdo zraněn a odhadovaná výše škody na vozidlech nepřesahuje částku sto tisíc korun, není nutné volat policii. V takovém případě je třeba vyplnit Záznam o dopravní nehodě, tento formulář by měl být součástí výbavy každého vozidla stejně jako třeba reflexní vesta.“

Formulář je nutné vyplnit vždy, když nehodu nevyšetřuje policie. Nehraje zde roli, jaké je na poškozená auta sjednáno pojištění, jestli povinné ručení nebo i havarijní pojištění. Záznam o dopravní nehodě slouží především k zaznamenání identifikačních údajů účastníků dopravní nehody a k popisu situace, jak k nehodě došlo, což je pak důležité pro likvidaci pojistné události.

Anketa mezi pražskými řidiči ukázala, že třetina z nich formulář v autě nevozí, přestože je ke stažení na internetu, např. na stránkách České asociace pojišťoven (www.cap.cz ), dalších 10 % dotázaných netuší, jestli jej ve voze mají. Devadesát procent dotázaných vědělo, že při havárii, kdy nedošlo ke zranění účastníků, je nutné volat policii pouze v některých případech.

Helena Dušková doplňuje: „Anketa ukázala, že někteří řidiči ani nevědí, jestli formulář v autě mají. V souvislosti s tím bychom teď během prázdnin chtěli apelovat na rodiče dospělých dětí s čerstvým řidičským průkazem, aby je seznámili s pojmy, jako je povinné ručení a jak se zachovat při případné nehodě. Neznalost zákona bohužel nic a nikoho neomlouvá a pouze zhorší způsob řešení případných karambolů.“

Policejní statistika

Policie České republiky šetřila v období leden až květen letošního roku 32 496 nehod na pozemních komunikacích. Při těchto nehodách bylo 199 osob usmrceno, 930 osob těžce zraněno a 8 489 osob zraněno lehce. Dopravní policií na místě odhadnutá hmotná škoda těchto nehod je 1 848,76 mil. Kč (zdroj: www.policie.cz ).

Blesková anketa Wüstenrotu

Anketa se uskutečnila v Praze v červnu tohoto roku na vzorku 100 řidičů a řidiček ve věku od 18 do 60 let, z nichž 73 % vlastní řidičský průkaz více než deset let. Grafy s detailními informacemi jsou uvedeny v příloze.

ProAuto – pojištění vozidel od Wüstenrotu

U povinného ručení a havarijního pojištění nabízí Wüstenrot osvědčené benefity. Především je to vysoký, až 60 % bonus za jízdu bez nehod, ale také uplatnění bonusu povinného ručení na havarijní pojištění. Výhodou je i možnost sjednat oba druhy pojištění on-line či kdykoli vypovědět smlouvu o povinném ručení. Více informací je k dispozici na http://www.wuestenrot.cz/pojisteni/auto/.

Wüstenrot

Zdroj: Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články