Změny ve VIG: Gerhard Lahner bude finančním ředitelem v Kooperativě


			Změny ve VIG: Gerhard Lahner bude finančním ředitelem v Kooperativě

Vienna Insurance Group hlásí zajímavé personální změny. V červenci se vrací do Prahy Gerhard Lahner (40), který se stane finančním ředitelem pojišťovny Kooperativa a členem představenstva České podnikatelské pojišťovny.

Gerhard Lahner vystudoval podnikové hospodářství na Ekonomické univerzitě ve Vídni. Pro Vienna Insurance Group pracuje od roku 2002 a nejprve byl asistentem představenstva ve vídeňské centrále koncernu. K jeho úkolům patřily kromě jiného analýzy efektivity a finanční analýzy podniků. Následně vedl generální sekretariát VIG v Bulharsku. Od listopadu 2006 pak už jednou byl finančním ředitelem pojišťovny Kooperativa a od listopadu 2007 zodpovídal za oblast financí i v představenstvu České podnikatelské pojišťovny.

Následně byl povolán do vedení koncernu Vienna Insurance Group, kde měl na starosti zejména další rozvoj a koordinaci rumunských pojišťovacích společností. Od března roku 2014 se pak Gerhard Lahner stal členem představenstva dvou dceřiných společnosti – Wiener Städtische Versicherung a Donau Versicherung, kde by zodpovědný za rozvoj IT oblasti.


Mohlo by vás zajímat: VIG roste. Daří se všem ekonomickým ukazatelům


V těchto dceřiných společnost ho nahradí další absolvent Ekonomické univerzity ve Vídni Roland Gröll (52), který tak rezignuje na svoji pozici člena představenstva VIG. Jeho činnost převezmou kolegové. Stejně jako u Lahnera bude jeho odpovědností oblast IT, strategický cíl digitalizace a implementace projektu “Fit for future“.  

VIG se v prvním čtvrtletí 2017 dařilo. Celkový objem pojistného dosáhl za první tři měsíce roku 2017 zhruba 2,72 mld. eur. To představuje zvýšení o +0,5 % oproti 1. čtvrtletí 2016. Zisk (před zdaněním) představoval kolem 110 mil. eur. To odpovídá zvýšení oproti 1. čtvrtletí 2016 o +22,4 %. Nejvíce ke koncernovému zisku s 38 % přispěly společnosti z České republiky, následuje Rakousko (35 %) a Slovensko (10 %). V 1. čtvrtletí 2017 dosáhla VIG finančního výsledku ve výši 247,7 mil. eur. To je o +10,6 % nad hodnotou stejného období předchozího roku, což vyplývá zejména z vyšších běžných výnosů na základě zahrnutí obecně prospěšných bytových společností jako plně konsolidovaných podniků. Míra Solvency II, vypočítaná k 1. čtvrtletí 2017 na úrovni na burze kótované skupiny VIG, stoupla na přibližně 206 %. Finanční investice koncernu včetně hotovostních prostředků představovaly k 31. březnu tohoto roku 36,2 mld. eur.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články