Volvo bude spolupracovat s Microsoftem vývoji samoříditelného automobilu


			Volvo bude spolupracovat s Microsoftem vývoji samoříditelného automobilu
23.11.2015 Technologie

Švédské Volvo se rozhodlo spolupracovat s Microsoftem na vývoji samořídícího auta. Součástí spolupráce by měly být i brýle HoLoLens, které by měly zákazníkům pomoci při výběru nového automobilu a to pomocí rozšířené reality.

Viceprezident Volva pro marketing, prodej a servis, Bjorn Anwall uvedl, že by se spolupráce na vývoji samořídícího auta, měla týkat několika oblastí. Konkrétnější informace však neuvedl.

Volvo navíc minulý týden odhalilo interiér autonomního vozu, které prozatím nese název Concept 26. Ranní cesta do práce zabere každému z nás průměrně 26 minut. Tento čas tak díky novému Volvu, budou moci zákazníci využít jinak a mnohem efektivněji, než jen šlapáním na brzdu a plyn.

„Samořídící auta jsou v centru zájmu naší budoucí strategie," řekl Annwall. 

Brýle s virtuální realitou HoLoLens by měly uživateli promítat digitální obraz, který se chová jako součást reálného světa a ve virtuálním showroomu pak pomocí brýlí ukázat zákazníkovi vůz Volvo ve 3D. Zákazník si bude moct měnit barvy modelu a rovněž i doplňky daného vozu.

Spojování automobilek s technologickými společnostmi, je poslední dobou trendem. Například minulý měsíc jihokorejská společnost LG oznámila, že bude poskytovat komponenty firmě General motors, která připravuje elektromobil Chevrolet Bolt. Rovněž Google testuje svá samořídící auta. Objevily se spekulace, že k podobnému kroku se chystá i Apple.

Zdroj: iHNed.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články