VZP si bude IZIP spravovat sama. Hodlá tím ušetřit miliony korun


			VZP si bude IZIP spravovat sama. Hodlá tím ušetřit miliony korun
29.4.2015 Technologie

VZP už nechce dále provozovat portál IZIP (Elektronická zdravotní knížka) přes stejnojmennou společnost. Za provoz si totiž účtuje 70 milionů ročně a to se VZP už nadále nevyplatí a bude si IZIP spravovat sama.

Již od příštího roku se chystá VZP převzít internetový portál www.izip.cz, který slouží ke komunikaci s lékaři, pojištěnci a plátci pojistného, do své správy. V úterý to oznámil ředitel VZP Zdeněk Kabátek. O krocích k úplnému odchodu z projektu informoval v pondělí správní radu. Na konci června představí Kabátek správní radě vlastní komunikační rozhraní VZP.

To by mělo být připraveno k 30. Červnu a další dva měsíce bude probíhat testování. Oficiální spuštění nového komunikačního rozhraní je plánováno na leden 2016. „Klíčové datum je 30. červen, kdy musejí být odborníci přesvědčeni, že portál je funkční, protože bude následovat šestiměsíční výpovědní lhůta IZIP,“ uvedl místopředseda správní rady VZP Jiří Skalický.

IZIP

Nový portál by zpočátku měl poskytovat stejné služby jako ten nynější, během půl roku výpovědní lhůty by se ale měl dále zdokonalovat.

Projekt IZIP, který vedle portálu zahrnuje elektronické zdravotní knížky, byl často kritizován kvůli vysokým nákladům, zabývá se jím také policie. VZP má 51 procent akcií IZIP. Správní rada odsouhlasila společný postup při prodeji s menšinovým vlastníkem, kterým je švýcarská firma eHI eHealth International. Letos v lednu sdělil Kabátek správní radě, že investor ze Slovenska chce prostřednictvím advokátní kanceláře společnost koupit.

Projekt IZIP za deset let přišel VZP téměř na dvě miliardy korun. Elektronické zdravotní knížky mají pozastavenou činnost, nové zápisy do nich lékaři nevkládají. V souvislosti s elektronickými knížkami policie obvinila v listopadu 2013 dva lidi z pletich při veřejné soutěži. Podle médií stíhá policie šéfa IZIP Jiřího Paška a bývalého ředitele VZP Pavla Horáka.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS