Co všechno ovlivní v Německu sazby povinného ručení na rok 2013


			Co všechno ovlivní v Německu sazby povinného ručení na rok 2013
12.9.2012 Zahraničí

Asociace německých pojišťoven (Der Gesamtverband der Deutschen Versicherungswirtschaft - GDV) oznámila, že zveřejní novou klasifikaci aut, která bude souviset s tím, kolik řidič zaplatí za povinné ručení. V souhrnu půjde o zařazení automobilů do devíti typových a regionálních tříd. V pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel (povinném ručení) a v havarijním pojištění bylo díky tomu překvalifikováno zhruba 45 procent vozidel.

Nezávislý správce dat zkoumá každoročně škodní průběh v jednotlivých okresech i modelech automobilů. Každý rok - 1. října - se na tomto základě provádí aktuální přeřazení aut do nových typových a regionálních tříd.

Pro pojišťovny je tato klasifikace závazná a musí být okamžitě použita pro nové smlouvy s platností od 1. ledna 2013.

Model je zařazen do nižší typové třídy tehdy, pokud v souhrnu způsobil menší škody než v předchozích letech. Stejně to funguje i opačně – když jsou škody, způsobené určitými modely aut naopak vyšší, model se dostává do vyšší typové třídy.

Oproti loňskému roku, kdy klasifikace zůstala zhruba u 70 % typů aut nezměněna, dochází letos u německých sousedů k mnohem výraznějšímu přehodnocení. Zhruba každé druhé registrované vozidlo bude překvalifikováno a zařazeno do nové typové třídy.

To však není vše, co ovlivní v Německu ceny povinného ručení. Jak se uvádí na webových stránkách GDV, prvním a nejdůležitějším údajem bude věk držitele pojistné smlouvy. Nejmladší řidiči budou překvalifikováni a zařazeni do nové typové třídy. Jak přesně bude nízký věk souviset s typovou třídou, to zatím GDV nevysvětluje. Do 1. října na to má ještě čas.

VersicherungsJournalZdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS