Německo: Nejoblíbenější komerční pojištění očima odborníků


			Německo: Nejoblíbenější komerční pojištění očima odborníků
2.9.2013 Zahraničí

Pojišťovny Allianz, Axa a VVN Allgemeine jsou v Německu favority zprostředkovatelů pokud jde o pojištění podnikatelů. Vyplývá to z analýzy, kterou zveřejnil AssCompact II/2013 .
Na dotazy odpovídalo celkem 441 nezávislých zprostředkovatelů . Anketa proběhla od poloviny března do poloviny dubna 2013. Drtivá většina dotázaných jsou pojišťovací makléři.

V oblasti komerčního pojištění je na německém trhu velmi silná konkurence . Díky tomu čtyři poskytovatele s největším počtem hlasů dělí od sebe jen pouhé 4,4 procentních bodů. Vede Allianz pojišťovna AG, která je favoritem přibližně každého osmého zprostředkovatele.

Následuje Axa Versicherung AG a VHV Allgemeine Versicherung AG. Pro tyto pojišťovny hlasoval každý devátý a jedenáctý pojišťovací makléř. Čtvrté místo obsadila Generali Versicherung AG, pro kterou hlasovalo kolem jedné dvanáctiny účastníků.

Páté místo patří R+V Allgemeine Versicherungs-AG která těsně předstihla pojišťovny Alte Leipziger Versicherung AG a Rhion Insurance Ltd , které jsou s procentním podílem 6,1 % společně na šestém místě.
Osmé místo je s podílem 3,9 % společné pro tři společnosti: die Gothaer (pojišťovna si o dvě místa polepšila), die Nürnberger Allgemeine Versicherungs AG a HDI Versicherung.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články