Jakub Strnad

Jakub Strnad

Funkce: Bývalý předseda představenstva Allianz pojišťovny

RNDr. Jakub Strnad, PhD, vystudoval Finanční a pojistnou matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Svoji profesní dráhu začínal jako pojistný matematik, v druhé polovině devadesátých let působil v Českém jaderném poolu.

V roce 2003 se stal ředitelem ekonomicko správního úseku a zástupcem výkonného ředitele České kanceláře pojistitelů. O dva roky později nastoupil do společnosti Kooperativa pojišťovna jako zástupce ředitele ekonomického úseku a vedoucího odboru daní, v roce 2006 byl jmenován členem představenstva a ředitelem odboru IT a pojistné matematiky.

Současně zastával pozici místopředsedy představenstva a náměstka generálního ředitele v České podnikatelské pojišťovně. V letech 2008 až 2010 byl předsedou představenstva a generálním ředitelem České podnikatelské pojišťovny.

Na jaře 2010 se pak stal předsedou představenstva Allianz pojišťovny. Z té odešel v květnu 2018, kdy byl na vedoucí pozici nahrazen Dušanem Quisem, který do české Allianz pojišťovny přišel z pozice obchodního ředitele Allianz Slovenské pojišťovny

Související články