Kanadský Fairfax kupuje ukrajinskou QBE


			Kanadský Fairfax kupuje ukrajinskou QBE
5.2.2015 Akvizice a fúze

Před dvěma měsíci jsme informovali o akvizici kanadské společnosti Fairfax s QBE Insurance (Europe) Limited v České republice, Maďarsku a Slovensku. Fairfax oznámila dne 3. února dohodu s QBE na Ukrajině a rozšiřuje tak svoje mezinárodní působení...

 

 

Transakce podléhá obvyklým podmínkám, včetně všech regulačních schválení. Očekává se, že k uzavření dohody dojde ve druhém čtvrtletí roku 2015.

Ukrajinská QBE byla založena v roce 1998 jako první mezinárodní pojišťovna působící v zemi. V roce 2014 přesahovala produkce hrubého předepsaného pojistného výši 5 milionů dolarů, a to ze všech pojistných odvětvích, včetně autopojištění, majetku nebo odpovědnosti. Po uzavření dohody se stane ukrajinská QBE stane součástí Fairfaxu pod vedením svého předsedy, Petera Csakvariho.

„Jsme nadšeni, že se  pojišťovny QBE a jejího zkušeného týmu na Ukrajině připojí k Fairfaxu,“ řekl Prem Watsa, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fairfax. „QBE má na ukrajinské trhu velmi silné postavení, a to je pro nás příležitost k rozšíření aktivit v tomto regionu," dodal Watsa.

Zdroj: Fairfax, oPojištění.cz

Zdroj: Fairfax

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články