Byla vyhlášena soutěž Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2015


			Byla vyhlášena soutěž Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2015
11.6.2015 Pojistný trh

Hospodářské noviny vyhlašují již posedmé soutěž o Nejlepší banku 2015 a Nejlepší pojišťovnu 2015. Prvenství získá ta banka a pojišťovna, která dokáže nabídnout klientům nejvýhodnější produkty a služby, kvalitně s nimi komunikuje, je pro ně dostupná a současně vykazuje dobré hospodářské výsledky.

Projekt má za cíl podpořit rozvoj bankovního a pojišťovacího sektoru. O výsledku rozhodují objektivní data a ukazatele, ne tedy odborná porota. Při hodnocení se zohledňují také vybrané hospodářské ukazatele, které dokládají ekonomické zdraví jednotlivých bank a pojišťoven.

V kategorii pojišťoven jsou hodnoceny pojišťovny nebo pobočky zahraničních pojišťoven, které působí na českém trhu na základě platné licence ČNB pro rok 2015. Pojišťovny musí mít aktivní webové stránky v českém jazyce s kontakty na obchodní místa sjednávající nabízené typy pojištění.

Oceňuje se celkem osm kategorií:

  • Nejlepší banka 2015, Nejlepší životní pojišťovna 2015 a Nejlepší neživotní pojišťovna 2015 - hlavní kategorie, ve kterých je nominováno a hodnoceno 21 retailových bank a 23 retailových pojišťoven.
  • Klientsky nejpřívětivější banka 2015, Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna 2015 a Klientsky nejpřívětivější neživotní pojišťovna 2015 - v těchto kategoriích jsou vyhodnoceny nejlepší instituce z pohledu klienta.
  • Bankovní inovátor 2015 a Pojišťovací inovátor 2015 - v těchto kategoriích hlasuje veřejnost prostřednictvím webových stránek www.nejbanka.cz.

Produkty do soutěže vybírají samy pojišťovny. Ty do ní přihlašují zcela nové nebo zdokonalené produkty, které považují za nejzajímavější či nejužitečnější pro klienty.

O vítězích rozhodne hlasování veřejnosti, které probíhá od 2. do 22. června na webu www.nejpojistovna.cz. Výsledky budou vyhlášeny 8. září.

Přehled produktů, které usilují o hlasy veřejnosti v soutěži Pojišťovací inovátor 2015

Aegon Pojišťovna

Aegon Fit Sport

Allianz pojišťovna

Autopojištění bez  čekání 

Axa pojišťovna

Domov IN

Axa životní pojišťovna

Investiční životní  pojištění Kumulativ Max

Česká pojišťovna 

Životní pojištění Můj život

Česká podnikatelská pojišťovna 

Pojištění členů orgánů obchodních korporací Prestige

ČSOB Pojišťovna

Náš Domov  − Premiant

Ergo pojišťovna

Pojištění odpovědnosti pilotů

Generali Pojišťovna

Bella Vita / La Vita / Swing / Benefit Extra

Kooperativa pojišťovna

Vlastnoruční digitální podpis

Maxima pojišťovna

MaxDomov online  − pojištění majetku a  odpovědnosti

MetLife 

Program životního pojištění MetLife Fair

Výsledky z minulého ročníku najdete ZDE.

Zdroj: nejpojistovna.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články