Pojišťovna roku 2012: Vítězi jsou Kooperativa, Pojišťovna ČS a ERV


			Pojišťovna roku 2012: Vítězi jsou Kooperativa, Pojišťovna ČS a ERV
23.5.2013 Tiskové zprávy

V anketě Pojišťovna roku 2012 zvítězily Kooperativa, Pojišťovna ČS a ERV pojišťovna. Šlo v pořadí již o 13. ročník odborné ankety, kdy pojišťovny hodnotí pojišťovací makléři - skuteční odborníci, kteří s pojišťovnami dnes a denně spolupracují.

Z celkových pěti vyhlašovaných kategorií získala celkem tři prvenství Kooperativa pojišťovna ze skupiny Vienna Insurance Group, v kategorii životní pojištění se na medailové místo dostala Pojišťovna České spořitelny z téže skupiny. Za rekord lze považovat úspěch ERV pojišťovny (bývalá Evropská cestovní pojišťovna) v kategorii specializovaného pojištění, protože šlo již po sedmé o nejvyšší příčku.

Výsledky ankety včera oznámili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) společně s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz.

„Právě nezávislí pojišťovací makléři nejlépe ví, zda a jak pojišťovny naslouchají klientům a vyřizují pojistné události. Letošní výsledky demonstrují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva v době, kdy podmínky podnikání v tomto segmentu ekonomiky neustále přitvrzují,“ zhodnotila 13. ročník ankety předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová.


Pojištění ekologické újmy

Člen prezídia AČPM a „otec-zakladatel“ celé ankety Ivan Špirakus dodává: „Největší změny v porovnání s předchozím ročníkem opět zaznamenala kategorie specializovaného pojištění, kde na druhou příčku se celkem překvapivě dostala Pojišťovna VZP (zabodoval její program zdravotního pojištění cizinců). Mezi pět nejlepších se po loňské pauze vrátila úvěrová pojišťovna KUPEG. Za zmínku stojí i umístění pojišťovny ACE European Group v klíčové kategorii pojištění průmyslu a podnikatelů, kde na sebe ACE upozornila aktuálním produktem pojištění ekologické újmy. Dalším skokanem roku je Wüstenrot pojišťovna v kategorii pojištění občanů.“


Osobností pojistného trhu je Jaroslav DaňhelPrezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již po osmé v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Letos byl jmenován prof. Ing. Jaroslav Daňhel, CSc., bývalý člen vedení České pojišťovny a dlouholetá opora Katedry bankovnictví a pojišťovnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.


Pět nejlepších pojišťovacích makléřů

V letošním ročníku doznalo změn i loni zavedené oceňování pojišťovacích makléřů – ti se letos do soutěže nenominovali sami, nýbrž zástupci členských pojišťoven ČAP měli možnost vybírat ty nejlepší z celé členské základny AČPM. Výsledkem je TOP 5 pojišťovací makléř roku 2012 – bez udání pořadí, vítězové jsou řazeni abecedně. Jsou to společnosti C.E.B., INSIA, INPOL, Renomia a Respect.

“Systém nominací byl pro hodnotitele svým způsobem omezující. Nová možnost ocenit makléře na základě vlastních zkušeností, získaných v rámci konkrétní spolupráce, posouvá anketu k větší objektivitě a vyšší prestiži. Role makléřů při distribuci pojistných produktů je nezastupitelná a výsledky letošního ročníku jen potvrdily stabilitu jejich vztahů s pojišťovnami a kvalitu vzájemné spolupráce“ doplňuje Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.

Anketu pojišťovacích makléřů již pátým rokem podporuje poradenská společnost KPMG Česká republika. Romana Benešová, Partner odpovědný za Risk Consulting, KPMG Česká republika,upozorňuje: „Dlouhodobě spolupracujeme s celým pojistným trhem, který se momentálně intenzívně zabývá implementací nového soukromého práva platného od ledna 2014. Nový občanský zákoník významně posiluje pozici klienta a chrání slabší smluvní stranu, což zvyšuje nároky nejen na pojišťovnu, ale i zprostředkovatele. Jsme rádi, že můžeme být u těchto změn společně s pojišťovnami i zprostředkovateli a asistovat jim při jejich řešení.“

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2012. Prvenství za svůj originální návrh a šek na 10 000 Kč získala Michaela Doležalová, studentka I. ročníku VŠUP.

 

 

 Zdroj:

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Dotaz

Klient,  28. 5. 2013

Kam se poděla Česká pojišťovna - Jednička na trhu ?

RSS

Související články