V anketě Pojišťovna roku 2010  s přehledem vítězí Kooperativa


			V anketě Pojišťovna roku 2010  s přehledem vítězí Kooperativa
10.5.2011 Pojistný trh

V pořadí již 11. ročník odborné ankety Pojišťovna roku zná své vítěze – pojišťovací makléři z celé České republiky ohodnotili výkony pojistitelů v roce 2010 zcela jednoznačně: z celkových pěti vyhlašovaných kategorií získala Kooperativa pojišťovna ze skupiny VIG celkem čtyři prvenství. Nejvyšší příčku v kategorii specializované pojištění pak již třetím rokem za sebou obhájila Evropská Cestovní Pojišťovna.

Fotogalerie z akce zde

Výsledky slavnostně ohlásili organizátoři této nejstarší soutěže na pojistném trhu: Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spoluprácis Českou asociací pojišťoven (ČAP). Galavečera v nové budově Národního muzea v Praze se zúčastnilo na 250 makléřů, top manažerů pojišťoven, zástupců České národní banky, ministerstva financí, představitelů asociací finančního trhu a dalších významných hostů v čele s viceguvernérem ČNB prof. Vladimírem Tomšíkem.

„Letošní výsledky dokazují, že postavení pojišťoven na trhu je z hlediska pojišťovacích makléřů stabilizované. To je pro české pojišťovnictví dobrá zpráva, zejména s ohledem na přetrvávající hospodářskou krizi,“ zhodnotil 11. ročník ankety předseda AČPM Zdeněk Voharčík. Stoupající prestiž soutěže podle jeho názoru podtrhuje význam úlohy makléřů na pojišťovacím trhu. Jsou to právě makléři, kteří ovládají 56 % pojistného trhu.

Podle Voharčíka 92 členů AČPM zprostředkovává pojistné v objemu 21 miliard korun. "Jsme orientováni především na průmyslová pojištění. Převážná část je realizována patnácti velkými makléři, šest z nich zprostředkuje pojistné přesahující jednu miliardu korun, " dodal Voharčík a zdůraznil, že v roli makléřů se snaží podpořit české podnikatelské prostředí.

„O vyspělosti českého pojišťovnictví také svědčí výsledky našeho průzkumu mezi vrcholovými manažery českých pojišťoven a zprostředkovatelských společností. Dvě třetiny respondentů jsou přesvědčeny, že domácí trh je dnes na srovnatelné úrovni jako trhy vyspělých evropských států,“ potvrzuje Romana Benešová, Partner oddělení Poradenských služeb zaměřených na řízení rizik a regulaci společnosti KPMG Česká republika.

„Letos jsme po dohodě s ČAP hodnotili zhruba polovinu kategorií ve srovnání s předchozími ročníky – udržet se na špičce tedy vyžadovalo daleko větší úsilí než v minulosti“, doplňuje Ivan Špirakus, místopředseda AČPM: „Největší změny zaznamenala kategorie specializovaného pojištění: pojišťovna Atradius, jejíž doménou je pojištění pohledávek, se z loňského třetího posunula na 2. místo, a KUPEG úvěrová pojišťovna (dříve EGAP) poskočila z 5. příčky na medailovou třetí. Zbylá místa TOP 5 nově obsadily pojišťovny Euler Hermes Čescob (rovněž specialista na pojištění komerčních rizik) a Pojišťovna VZP, která se dostala do pozornosti makléřů zejména svou nabídkou zdravotního pojištění cizinců." Dramaticky rostoucí poptávka po pojištění pohledávek rovněž způsobila růst cen tohoto pojištění.

Na náš dotaz, jakou naději má Česká pojišťovna, že se v budoucnosti opět vrátí na medailová místa, odpověděl Ivan Špirakus: "Naději má velkou! V několika případech ji od prvních pěti míst dělily jen desetiny bodu. Poté, co Česká pojišťovna změnila svůj přístup a komunikuje se zprostředkovateli, je naděje, že se dostane zpět na místa, kde byla před několika lety."

Prezídium Asociace českých pojišťovacích makléřů na základě nominací členů AČPM a doporučení pojistitelů také již pošesté v historii ankety udělilo čestný titul Osobnost pojistného trhu za vynikající a mimořádný přínos rozvoji českého pojišťovnictví. Letos byl jmenován PhDr. Vladimír Přikryl, uznávaný specialista na problematiku soukromého pojišťovnictví a dlouholetá opora legislativního odboru Ministerstva financí ČR.

Novinkou galavečera bylo ocenění nejlepšího projektu financovaného Nadačním fondem pro podporu vzdělávání v pojišťovnictví, které získal tým Vysoké školy ekonomické v Praze vedený prof. Evou Ducháčkovou.

Organizátoři ankety rovněž vyhlásili vítěze soutěže mezi studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo o ztvárnění ceny pro Pojišťovnu roku 2010. Prvenství získala Alena Hájková, studentka II. ročníku, se svým návrhem originálních skleněných „polštářů“, které vyfoukali skláři z novoborské huti.
Pojišťovna roku 2010 - výsledková listinaPojišťovna roku 2010 – pojištění průmyslu a podnikatelů

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


2

CHARTIS EUROPE S.A., pobočka pro ČR


3

Allianz pojišťovna a.s.


4

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


5

Generali Pojišťovna a.s.

Pojišťovna roku 2010 – autopojištění

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


2

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


3

Allianz pojišťovna a.s.


4

UNIQA pojišťovna, a.s.


5

Generali Pojišťovna a.s.

Pojišťovna roku 2010 – pojištění občanů

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


2

Allianz pojišťovna a.s.


3

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


4

Generali Pojišťovna a.s.


5

UNIQA pojišťovna, a.s.

Pojišťovna roku 2010 – životní pojištění

1

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vinna Insurance Group


2

Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group


3

UNIQA pojišťovna, a.s.


4

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group


5

Allianz pojišťovna a.s.

Pojišťovna roku 2010 – specializované pojištění

1

Evropská Cestovní Pojišťovna, a.s.


2

Atradius Credit Insurance N. V., organizační složka


3

KUPEG úvěrová pojišťovna, a.s.


4

Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna, a.s.


5

Pojišťovna VZP, a.s.

Osobnost pojistného trhu - PhDr. Vladimír Přikryl


AČPM, dš

 

AČPM, dš

 

Fotogalerie z akce naleznete zde

Zdroj: AČPM, dš

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články