Hackeři zveřejnili další jména ze seznamky pro zadané

24.8.2015 Pojistný trh

Databáze se jmény ukradené ze serveru, která provozuje seznamku Ashley Madison je zveřejněná. Hackeři nepožadují peníze jako výkupné, nýbrž zrušení seznamky jako takové a smazání veškerých dat z ní. Provozovatelé seznamky se podle nich nechovali podle licenčních podmínek.

O hackerském útoku, kdy byla ukradena data ze seznamky pro ženaté muže a vdané ženy, jsme Vás informovali na konci července. Článek si můžete přečíst zde.

Nyní je zveřejněna část jmen uživatelů, včetně jejich adres, nahých fotografií a konverzací. Hackerská skupina The Impact Team získala údaje na serverech společnosti Avid Life Media, provozovateli seznamovacího serveru. V minulých dnech hackeři zveřejnili milióny informací o osobních údajích, druhá várka se na internetu objevila ve čtvrtek. Mezi postiženými jsou celebrity, poslanci, ale i zaměstnanci Bílého domu. Ukázalo se, že pracovníci amerických vládních agentur přistupovali na seznamovací server přes úřední pracovní sítě, jak sdělila AP agentura

V USA je asi zatím největší obětí Josh Duggar. Když se objevily informace, že byl na serveru Ashley Madison častým hostem, Duggar se pod tlakem důkazů k nevěře přiznal. Ironií však je, že Josh Duggar, je populární televizní mravokárce a obhájce rodinných hodnot. „Jsem největší pokrytec na světě,“ doznal sedmadvacetiletý muž.

Zatímco novináři horečně hledají známé uživatele, aby informace o nich mohli zveřejnit, právníci si libují. „Jsou to Vánoce v létě,“ sdělil novinářům advokát Steve Mindel z Los Angeles. „Brzy to všechno vyplave na povrch a rozvodová stání budou přibývat,“ pochvaloval si. Někteří z přistižených tvrdí, že jejich jméno, či internetový účet, byl zneužit.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články