ČPP: V létě roste počet asistencí v zahraničí o téměř 30 procent


			ČPP: V létě roste počet asistencí v zahraničí o téměř 30 procent
6.8.2014 Pojistný trh

Stále více Čechů vyráží za mořem a sluncem do své oblíbené destinace autem. Řada řidičů podnikne v letních měsících nejdelší cestu v průběhu roku. O tom, že je dobré se před odjezdem důkladně přesvědčit o technických kvalitách a stavu vozidla, svědčí počty zásahů automobilové asistence v zahraničí.

„V letním dovolenkovém období naše asistenční služba vyjíždí v průměru ke dvěma stovkám případů měsíčně. Nejčastější letní dovolenkovou destinací je pro české turisty Chorvatsko a hned za ním Itálie. Je logické, že hodně případů řešíme právě v těchto zemích. Ze statistik ale vyplývá, že největší počet zásahů naší asistenční služby mimo republiku zajišťujeme v Německu a Rakousku, které často bývají tranzitními zeměmi do těchto cílových destinací,“ vysvětluje Miloš Velíšek, ředitel úseku pojištění vozidel České podnikatelské pojišťovny.

„Čeští řidiči nás nejčastěji kontaktují kvůli poruše motoru, defektu pneumatiky nebo problému se spojkou či řazením,“ uvádí Pavel Strapko, ředitel asistenčních služeb Global Assistance. Z údajů o asistenčních zásazích vyplývá, že lidé v zahraničí nejčastěji potřebují pomoc při poruše vozidla. Jejich počet zahrnuje tři čtvrtiny případů, zbývající čtvrtina připadá na asistence u dopravních nehod. Společnost Global Assistance vycházela z údajů za poslední tři roky, přičemž se ve své analýze zaměřovala právě na letní dovolenkové měsíce červen, červenec a srpen.

Se sjednaným povinným ručením a havarijním pojištěním mohou u ČPP řidiči čerpat asistenční služby v základním rozsahu až do výše 10 000 korun zdarma. „Stane-li se vám porucha při cestě někde v zahraničí, daleko od domova a chtěli byste auto odtáhnout domů, může vás taková věc přijít na nemalé peníze. Pokud jedete do zahraničí, hodí se připlatit si navýšení bezplatného limitu o Asistenci PLUS,“ doporučuje Miloš Velíšek. S rozšířeným rozsahem asistenčních služeb má klient navýšen bezplatný limit až na 30 000 korun.

Asistenční služby zabezpečuje pro Českou podnikatelskou pojišťovnu společnost Global Assistance, tel. číslo 1220, s možností volání 24 hodin denně, s komunikací v českém jazyce i v případě volání ze zahraničí, tel. číslo +420 1220 nebo +420 266799779. Asistence je poskytována nejen při nehodě, ale i při pouhé poruše vozidla, zahrnuje příjezd asistenční služby, opravu na místě, vyproštění a odtah vozidla.

Česká podnikatelská pojišťovna

Zdroj: ČPP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články